PARTIZAN NA UBEDLJIV NAČIN IDE DALJE: Još uvek nije primio gol u novoj sezoni (VIDEO+FOTO)

LIGA KONFERENCIJA, KVALIFIKACIJE

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Fudbaleri Partizana obezbedili su plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija, pošto su u revanš susretu drugog kola na gostovanju u Slovačkoj pobedili Dunajsku Stredu sa 2:0 (1:0).

Do pobede u Slovačkoj Partizan je stigao pogocima Danila Pantića u 20. i Rikarda Gomeša u 80. minutu.

FK Partizan

Dva minuta pre drugog gola Partizana domaćini su imali veliku priliku da izjednače i da utakmicu uvedu u dramatičnu završnicu, ali je golman Partizana Aleksandar Popović odbranio jedanaesterac koji je izveo Balić.

Uprkos pobedama u obe utakmice, Partizan je pokazao da ima dosta slabosti i u narednom kolu protiv Sočija moraće da odigra mnogo bolje i sigurnije da bi stigao do poslednje runde kvalifikacija.

DRUGO POLUVREME:

90+3' KRAJ UTAKMICE!!!! Partizan je dokazao da je mnogo bolji tim od Dunajske Strede, zasluženo je prošao dalje, a naredni rival na evropskom putu ove sezone biće ekipa Sočija.

90' Igraće se još tri minuta.

80' GOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!! Rikardo je bio brži od svog čuvara i poslao loptu u mrežu.

77' Posle starta Saničanina, glavni sudija je pokazao na belu tačku. Jedanaesterac je izveo Balić, ali je Popović briljantno odbranio najstrožu kaznu.

70' Jojić izlazi, Ščekić ulazi u igru.

68' Partizan je sada imao mnogo sreće. Šefer je šutirao sa 16 metara, ali je izblokiran. Posle toga iz kornera ponovo je pokušao Šefer, ali je pogodio stativu.

61' Dvostruka izmena u Partizanu, ulaze Holender i Jović, a iz igre su izašli Natho i Marković.

52' Još jedan žuti karton, ovoga puta dobio ga je igrač domaćeg tima Vera.

50' Jojić je oštro startovao i dobio žuti karton.

46' Počelo je drugo poluvreme.

PRVO POLUVREME:

45' Završeno je prvo poluvreme.

43' Veliku šansu propustio je Rikardo koji je pogodio stativu.

FK Partizan

35' Javnu opomenu dobili su Pantić i Beskorovanji.

25' Velika prilika za domaći tim, Zuber je izbio sam ispred gola Partizana, ali je Popović odlično odbranio.

19' GOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!!! Partizan vodi golom Pantića koji je sjajno šutirao sa oko 15 metara posle sjajnog dodavanja Natha.

18' Prva velika prilika za Partizan, Saničanin je šutirao glavom, Jedlička doboro intervenisao.

15' Još jedan žuti karton za fudbalere Partizana, ovoga puta u sudijsku beležnicu upisan je Igor Vujačić.

10' Prvi žuti karton na utakmici dobio ga je fudbaler Partizana, Slobodan Urošević.

3' Prva opasnost na utakmici, Divković je iskosa sa desne strane pokušao da iznenadi Popovića.

1' Počela je utakmica u Slovačkoj.

Fudbaleri Partizana na "MOL areni" u Dunajskoj Stredi igraju protiv istoimenog protivnika revanš meč 2. kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

U prvom meču koji je odigran u Beogradu pre sedam dana, Partizan je slavio 1:0 golom koji je postigao Lazar Marković u 19. minutu susreta.

SASTAVI TIMOVA:

Dunajska Streda (3-5-2): Jedlička – Kružilak, Bekorovanil, Bruneti – Vera, Nži, Šafer, Nebila, Cigankis – Divković, Zuberu.

Partizan (4-2-3-1): Popović – Lutovac, Vujačić, Saničanin, Urošević – Jojić, Zdjelar – Marković, Natho, Pantić – Rikardo.

Trener fudbalera Partizana Aleksandar Stanojević rekao je u najavi meča da su svi u timu svesni značenja utakmice sa Dunajskom Stredom i da će biti obazrivi.

- Svesni smo šta nam znači ova utakmica. Imamo pozitivan rezultat, ali u revanš ulazimo obazrivi, fokusirano. Medjutim, sa samopouzdanjem s obzirom na to u kakvom smo ritmu - rekao je Stanojević na konferenciji za novinare i dodao da će biti promena u timu.

- Igrali smo dobro. Uvek rotiramo po tri-četiri igrača. Tako i sada. Imamo neka iznudjena rešenja. Videćemo... Ima igrača koji su u dobroj formi, moramo sve da ispoštujemo u svakom smislu te reči. Mislim da neće biti nekih velikih iznenadjenja - rekao je Stanojević.