POBEDA KOJA JE MORALA BITI UBEDLJIVIJA: Partizan sa samo jednim golom prednosti ide na revanš!

kvalifikacije za ligu konferencija drugo kolo

Kompletan tok meča možete pratit putem portala Espreso

Objavljeno: 23:02h

Partizan je sa 1:0 savladao u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Konferencija DAC.

Partizan je od početka meča krenuo u ofanzivu i prvu šansu su crno-beli imali u drugom minutu preko Pantića koji je šutirao preko gola sa pet metara.

Posle su se ređale šanse Vujačića posle kornera, pa u 13. minutu je Rikardo propustio novu šansu.

A Jedlička je napokon savladan u 18. minutu kada je Marković sa leve strane preciznim udarcem poslao loptu u mrežu gostiju.

Nakon gola se tempo igre malo umirio, ali su do kraja poluvremena crno-beli imali još dve šanse koje nisu iskoristili Rikardo i Jojić pred sam kraj poluvremena.

Stadion Partizana

I u uvodnim minutama drugog dela su crno-beli imali velike šanse, prvu je propustio Jović, a u drugoj je Rikardo šutirao preko gola. Potom je i Urošević šutirao preko gola.

Na red je onda došao i Natho jer je njegov šut i kaznenog odbranio današnji najbolji igrač gostiju Čeh Jedlička.

Sastavi:

PARTIZAN (4-2-3-1): Stojković - Miljković, Urošević, Saničanin, Vujačić - Zdjelar, Jojić - Pantić, Marković, Jović, Rikardo

DAC (3-5-2): Jedlička - Kružlijak, Beskorovajnij, Bruneti - Vera, Šafer, Fabri, Balić Moumu - Divković, Taivo.

20:23 Fudbaleri Partizana su izašli na zagrevanje

Espreso
1 / 3 Foto: Starsport©

Kraj utakmice

II POLUVREME

90+2. minut - Ponovo je ofsajd osujetio dobru akciju Partizana.

90. minut - Nakon kornera sa desne strane, Saničanin je šutirao preko gola. Umesto Rikarda na terenu je Milovanović.

86. minut - Bila su dva vezana kornera gostiju iz kojih nisu ništa mogli da urade.

81. minut - Poslednja izmena kod gostiju, izašao je Taivo, a ušao Zuberu.

FK Partizan

76. minut - Prvi šut ka golu Stojkovića u drugom poluvremenu je uputio Bruneti, ali je otišao preko gola.

74. minut - Dvostruka izmena kod Partizana, izašli su Marković i Jojić, a ušli Holender i Šćekić. I DAC je menjao Balić i Divković su izašli, a njih su zamenili Nži i Nikulesku.

FK Partizan

71. minut - Šutirao je Natho u bliži ugoa gola DAC-a ali je i na to bio spreman Jedlička.

67. minut - Prvi žuti karton kod Partizana je dobio Aleksandar Miljković.

70. minut - Pritisak gostiju koji lako rešavaju defanzivci Partizana.

FK Partizan

62. minut - Prva izmena kod Partizana, izašao je Jović, a ušao Natho. Kod DAC-a je bila dvostruka izmena izašli su Fabri i Mumu, a ušli Nebula i Ciganiks.

58. minut - Sada je Urošević šutirao preko gola gostiju.

FK Partizan

57. minut - Nova lepa akcija Partizana. Po desnoj strani je probio Urošević koga je pre toga uposlio Marković, levi bek crno-belih je poslao loptu u kazneni prihvatio je Jović, ali je bio izblokiran.

53. minut - Miljković je centrirao sa leve strane, a Rikardo je glavom loptu poslao preko gola.

51. minut - Pa kako ovo nije bio gol? Lepa lopta ka Joviću koji je izašao pred golaman gostiju lepo ga prešao pa onda jedna varka pa druga i onda su stigli protivnički igrači koji su osujetli ovu priliku.

FK Partizan

50. minut - Tražili su penal u crno-belom taboru posle starta nad Jovićem, ali je sudija Mae samo odmahnuo glavom.

48. minut - Šteta zbog ofsajda, jer je upropastio lepu akciju Partizana koji su vodili Pantić i Urošević. Partizan krenuo ofanzivno i u nastavku.

Kraj prvog poluvremena

I POLUVREME

45. minut - Mogli su crno-beli da dupliraju prednost. Oduzeo je Rikardo loptu na protivničkoj polovini pa uposlio Jojića, ovaj dao Jojiću koji je izašao ispred gola gostiju, ali nije uspeo da postigne gol.

FK Partizan

43. minut - Novi žuti karton za DAC, ovoga puta ga je dobio Taivo zbog udaranja Vujačića.

41. minut - Posle dužeg vremena pokušaj gostiju, Fabri je šutirao preko gola.

39. minut - Ukazuje se pomoć Vujačiću.

FK Partizan

35. minut - Posle prodora Pantića po levoj strani, uposlio je Rikarda koji iz okreta šutirao ka golu DAC-a ali pravo u golmana.

30. minut - Nakon prekida sa leve strane koji je izveo Jojić niko u kaznenom nije uspeo da zakači loptu i pošelje je u gol.

FK Partizan

22. minut - Posle pasa Jojića nakon slobodnog, Vujačić nije uspeo da pošalje loptu ka golu.

18. minut - GOL ZA PARTIZAN 1:0! Lazar Marković. Vode crno-beli posle lepe akcije Marković je šutem sa leve strane savladao golmana DAC-a.

FK Partizan

13. minut - Nova prilika za Partizan. Sjajno su na desnoj strani kombinovali Marković i Miljković koji je uputio loptu u kazneni, gde je Rikardo posle malo oklevanja šutirao ali je odbranio golman gostiju.

FK Partizan

10. minut - Šut Taiva pravo u Stojkovića

7. minut - Prvi pokušaj za goste preko Šefera koji je šutirao pored gola.

4. minut - Nakon kornera sa desne strane i posle gužve, Vujačić je sa nekih pet metara poslao loptu preko gola.

FK Partizan

2. minut - Prva velika šansa za Partizan posle akcije koju je počeo Zdjelar, nastavio Rikardo koji je uposlio Pantića koji je šutirao ali je Jedlička odbranio.

Počela je utakmica, prvi sa centra su krenuli igrači Partizana.