MEKSIKO UBEDLJIV PROTIV FRANCUSKE: Veliko iznenađenje u grupi C (FOTO)

borbe su krenule

Španija je u Saporou odigrala nerešeno 0:0 protiv Egipta

Objavljeno: 13:37h

Fudbalska reprezentacija Meksika pobedila je danas u Tokiju Francusku sa 4:1, u prvom kolu Grupe A na olimpijskom turniru.

Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu. Meksiko je poveo golovima Aleksisa Vege i Sebastijana Kordove u 47. i 55. minutu, a zatim je strelac za Francusku bio Andre-Pjer Žinjak u 69. minutu iz jedanaesterca. Posle toga golove za Meksiko postigli su Urijer Antuna u 80. i Eduardo Aguire u prvom minutu nadoknade vremena.

U utakmici u Grupi C, Španija je u Saporou odigrala nerešeno 0:0 protiv Egipta. Najbolju šansu za Španiju propustio je Dani Sebaljos, nakon što je pogodio stativu. On je tokom utakmice povredio skočni zglob.

Za španski tim igrao je najbolji mladi fudbaler nedavno završenog Evropskog prvenstva Pedri. Takodje, iz sastava sa Evropskog prvenstva u prvom timu bili su i Mikel Ojarzabal, Dani Olmo, Pau Tores i Erik Garsija.