KRUŠEVLJANI UBEDLJIVI NA STARTU PRVENSTVA: Đorđe Jovanović oduševio sa dva gola na premijeri nove sezone (FOTO)

SUPERLIGA, 1. KOLO

Napredak je pobedio Kolubaru 3:0

Objavljeno: 23:30h

Fudbaleri Napretka pobedili su Kolubaru sa 3:0, u poslednjoj utakmici prvog kola Superlige Srbije.

Strelci su bili Đorđe Jovanović u 24. i 42. i Srđan Kočić u 47. minutu.

Napredak je stigao do prednosti u 24. minutu nakon udarca Đorđa Jovanovića uz očajnu procenu golamana Kolubare Puletića, koji je veoma loše procenio kretanje lopte.

Zatišje je usledilo sve do 42. minuta kada je mladi Jovanović postigao i drugi gol za Napredak, takođe izvan kaznenog prostora, ali ovaj put na povratni pas Saše Marjanovića.

Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor, a već u 47. minutu mladi Jovanović je zabeležio sjajnu asistenciju Srđanu Kočiću, kojem na drugoj stativi nije bilo teško da savlada Puletića i postavi konačan rezultat 3:0 za Napredak.

Tim iz Kruševca utakmicu je završio sa igračem manje, pošto je u 72. minutu isključen Stefan Jovanović.

Podsetimo u drugoj utakmici koja je odigrana u ponedeljak Radnik i Metalac odigrali su nerešeno 0:0.

Superliga, 1. kolo

Petak: Čukarički - Voždovac 2:1 (1:1) Jovanović 43, 70 - Milojević 16 Crvena zvezda - Vojvodina 0:0

Subota: TSC Bačka Topola - Novi Pazar 2:0 (1:0) Balaž 23ag, Lukić 48p Proleter Novi Sad - Partizan 0:4 (0:4) Gomeš 9, 13, Urošević 22, Jojić 28

Nedelja: Spartak Subotica - Radnički Niš 1:1 (0:0) Tufegdžić 85 - Škrbić 60 Mladost Lučani - Radnički 1923 Kragujevac 0:1 (0:0) Mirić 90+9

Ponedeljak: Radnik Surdulica - Metalac Gornji Milanovac 0:0 (0:0) Napredak Kruševac - Kolubara Lazarevac 3:0 (1:0) Jovanović 24,42, Kočić 47