Teško da ste gledali dosadniju utakmicu od derbija Mančestera! (FOTO) (VIDEO)

premijer liga 10. kolo

Crne mačke ponovo pobedile Njukasl i ostvarile prvi trijumf u ovoj sezoni * Derbi Junajteda i Sitija bez golova, ali i bez većih prilika za pogodak
Objavljeno: 20:36h

Deset kola trebalo je Sanderlendu da stigne do prve pobede u sezoni u okviru Premijer lige, ali taj trijumf nije mogao da bude slađi. Izabranici Sema Alardajsa ostvarili su pobedu nad najvećim rivalom - Njukaslom rezultatom 3:0 u okviru novog Versajd derbija. Ovo je šesta vezana pobeda Sanderlenda protiv najvećeg rivala. Tuga, jad, čemer... Kako je Murinjo proživeo utakmicu s Vest Hemom? (FOTO) (VIDEO) Ključni momenat ove utakmice dogodio se u finišu prvog poluvremena, kada je sudija Medli prestrogo dosudio jedanaesterac i na sve to pokazao crveni karton Fabrisiju Koloćinju.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Adam Džonson. Imao je Njukasl šansu da se vrati u utakmicu, ali srpski reprezentativac, Aleksandar Mitrović (proveo na terenu 90 minuta) promašio odličnu proliku početkom drugog dela igre. Čoveče, imao si jedan posao: Igrač Njukasla prekršten na dresu! (FOTO)
Kazna je stigla u 65. minutu kada je Bili Džons povećao prednost svog tima.

ali ne da nije viđen nijedan pogodak, nego nije viđena nijedna šansa na obe strane, izuzev prečke koju je pogodio Džesi Lingard u finišu meča. Svih 90 minuta na terenu je proveo Aleksandar Kolarov