MBOĐ I VOJA STANKOVIĆ NASTAVLJAJU KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA: Milanu Radinu UZALUD POGODAK!

KVALIFIKACIJE ZA LŠ

Sjajna utakmica!

Objavljeno: 21:52h

Raduju se Mamadu Mbođ i Voja Stanković, tuguje Milan Radin. To je epilog revanš meča prvok kola kvalifikacija za Ligu šampiona između Nefčija i najvećeg gruzijskog tima Dinama iz Tbilisija - 2:1. Imao je šampion Azerbejdžana velikih 2:1 sa gostovanja. Dobro čuvao prednost punih 45 minuta, da bi u uvodnim trenucima drugog dela Dinamo stigao do prednosti baš preko nekadašnjeg prvotimca Partizana Radina.

U tom momentu gosti su imali produžetke u džepu, zahvaljujući odluci Uefe da od starta ove evropske sezone ukine specifičnu vrednost gola u gostima, međutim samo sedam minuta kasnije golman tima iz Tbilisija Karshiladze napravio je katastrofalnu grešku, praktično poklonio penal domaćinu i tada su Dinamova kola krenula nizbrdo.

Sa bele tačke sigurno je gađao Mahmudov, da bi desetak minuta kasnije Alaskarov potvrdio prolaz Nefčija u drugu rundu kvalifikacija.

Azerbejdžance kroz sedam dana očekuje okršaj sa grčkim prvakom Olimpijakosom.

U narednu fazu prošao je i jermenski Alaškert pošto je u 112. minutu produžetka stigao do pobedonosnog pogotka protiv Konahsa - 1:0.