ENGLEZI POSLE KONTROVERZNOG PENALA DO DUGO ČEKANOG FINALA: Hrabri Danci nisu zaslužili da izgube na ovakav način!

EURO 2020 POLUFINALE

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 00:08h

Engleska se plasirala u polufinale EURO-a posle pobede nad Danskom nakon produžetaka sa 2:1.

Posle dosadnih pola sata igre na Vembliju kada nismo videli ozbiljnije šanse do nekih sporadičnih udaraca koji su išli pravo u golmane, u 30 minut smo videli prelepi gol.

Damsgord je sa nekih 25 metara savladao Pikforda koji je istini na ruku mogao bolje da inteveniše. Englezi se nisu pogubli već su nakon samo devet minuta izjednačili posle akcije koju je počeo Kejn, nastavio Saka, a loptu u svoju mrežu smestio Kjer. Ovo je verovali ili ne čak 11 austogol na EURO-u. Do kraja poluvrmena nismo videli ništa vredno pomena.

EURO 2020

Drugi deo utakmice je počeo u sjajnom ritmu gde smo videli agresivnu i pstru igru na obe strane, koja je trejala da nekog 70 minuta kada su svi krenuli da popuštaju gas i čekaju produžetke.

Mada moramo reći da nekih velikih prlika nije bilo, sem možda u 55. minutu kada je Megvajer glavom šutirao posle prekida ali je fantastično odbranio Šmajhel.

Odlučujući trenutak smo videli u 104. minutu kada je Makeli svirao penal posle blagog kontakta Melea nad Sterlingom. Penal je izveo Kejn koji je odbranio Šmajhel ali je na sreću Harija lopta odbila do njega i njemu nuje bilo teško da je pošalje u gol.

EURO 2020

Do kraja utakmice Danci nisu imali snage da dođu do izjednačenja i utakmicu odvedu u penale.

Engleska će tako u finalu EURO-a igrati u nedelju protiv Italije na Vembliju od 21 čas.

SASTAVI:

ENGLESKA (4-2-3-1): Pikford - Voker, Stons, Megvajer, Šo - Rajs, Filips - Saka, Maunt, Sterling - Kejn.

DANSKA (3-4-3): Šmajhel - Vestergor, Kristensen, Kjer - Striger Larsen, Dilejni, Hejbjerg, Mele - Damsgor, Dolberg, Brajtvajt.

II PRODUŽETAK

118. minut - Kombinuju Englezi, a Vemblijem se ori čuveno "Ole".

114. minut - Pokušaj Brejtvajta čiji je udarac sa ivice kaznenog odbranio Pikford.

EURO 2020

112. minut - Danci imaju inicijativu, ali ne mogu da zaprete golu Engleske.

106. minut - Tripije je zamenio Griliša.

I PRODUŽETAK

105. minut - Poslednja promena kod Danske, umesto Vestergora ušao je Vind.

104. minut - GOL ZA ENGLESKU 2:1! Hari Kejn. Vode Englezi posle sumljivog penala koji je svirao Makeli nakon kontakta Melea nad Sterlingom. A jedanesterac je odbranio Šmajhel, ali na njegovu nesreću i cele Danske lopta se odbila do Kejna koji je poslao u mrežu.

98. minut - Danci ostaju bez snage, to su Englezi primetili i zato se sada ređaju šanse za domaće. Prvo je šutirao Griliš pravo u Šmajhela, a onda je Sterling preko gola.

EURO 2020

95. minut - Dvostruka izmena kod Engleza, Henderson i Foden su ušli dok su se na klupu preselili Rajs i Maunt.

93. minut - Prva prilika za Engleze u produžetku imao je Kejn koji je sa desne strane šutirao ali je odbarnio Šmajhel.

Kraj drugog poluvremena

II POLUVREME

90+5 . minut - Ponovo posle prekida sa desne strane koji je izveo Maunt, pokušao je Megvajer, ali je ovoga puta bilo dosta lakše za Šmajhela.

90+3. minut. - Nakon duge akcije Engleske, šutirao je FIlips sa otprilke istog mesta kao pre desetak minuta, samo je ovoga puta lopta otišla preko gola.

EURO 2020

90. minut - Igraće se još šest minuta nadoknade vremena.

88. minut - Peta izmena kod Danske, umesto umornog Dilejnija ušao je Jensen.

83. minut - Posle centrašuta Šoa, Stouns je glavom šutirao pored gola.

80. minut - Pokušaj Filipsa koji je otišao pored desne stative gola Danske.

79. minut - Nova izmena kod Danske, umesto povređenog Kristensena u igri je Andersen.

EURO 2020

74. minut - Sumnjiva situacija je bila posle faula Kejna nad Norgardom u kaznenom Danske. Prvo je Makeli imao konsulatcija sa VAR sudijom oko potencijalnog penala, ali od toga nije bilo ništa.

73. minut - Morao je da interveniše Šmajhel posle centrašuta Maunta koji je skrenuo ka golu, pa je golman Lestera mora da loptu izbaci u korner.

72. minut - Prvi žuti za Dance, koji dobio Vas posle faula nad Grilišom.

EURO 2020

69. minut - Prva promena kod Engleske, Saku je zamenio Griliš.

67. minut - Trostruka izmena kod Danske, izlaze Damsgord, Dolberg i Kristensen, a ulaze Poulsen, Norgard i Vas.

60. minut - Saka je dao loptu ka Šou koji je sa leve strane po zemlji oštro poslao loptu u srce kaznenog, tamo je zakačio Hejnjerg posle kog umalo nismo videli novi autogol. Srećom po Dance lopta je otišla u korner.

59. minut - Ponovo Dolberg preti Pikfordu, odmah po prijemu lopte iz okreta je šutirao Kasper ali pravo u golmana Engleza.

EURO 2020

57. minut - Nije prošla akcija Danaca po desnoj strani jer je Damsgordu lopta pobegla u aut.

55. minut - Opet prekid sa desne strane, opet je u šansi bio Magvajer. Ovoga puta nije napravio faul, ali je fantastično odbranio Šmajhel.

51. minut - Prva brza akcija Danske u drugom delu, preko Melea koji je uposlio Dolberga posle kog je fudbaler Nice šutirao ka golu, ali je Pikford odbranio. Na kraju je konstantovano da je napadač Danaca bio u ofsajdu.

EURO 2020

49. minut - Nakon prekida sa desne strane, Megvajer je u vazduhu napravio faul i dobio žuti karton.

Kraj prvog poluvremna

I POLUVREME

40. minut - Neverovatan podatak je da je na ovom prvenstvu ovo čak 11 autogol!

39. minut - GOL ZA ENGLESKU 1:1! Simon Kjer autogol. Lep pas Kejna koji je na desnoj strani našao Saku, koji je onda lepo po zemlji poslao pas ka u kazneni, a onda je Kjer ispred Sterlinga poslao loptu u svoju mrežu.

EURO 2020

38. minut - Nestvarna odbrana Šmajhela koji je sa otpilike dva metra ukrotio šut Sterlingu nakon pasa se desne strane.

36. minut - Nisu uspeli Englezi da uzvrate istom merom jer je posle slobodnjaka Sterling pogodio živi zid.

30. minut - GOL ZA DANSKU 0:1! Mikel Damsgord. Prava lopotica Danskog napadača koji je iz slobodnjaka sa nekih 25 metara savladao Pikforda koji je morao da bolje interveniše.

EURO 2020

25. minut - Izborio se Damsgor pored trojice Engleza za šut koji je otišao preko prečke.

22. minut - Danci su uspeli da spuste tempo igre, trenutno je lopta u njihovom posedu, dok Englezi visokim presingom pokušavaju da preotmu posed.

16. minut - Prvo je Pikford odbranio udarac Danca, a potom napravio kardinalnu grešku koja srećom po njega nije kažnjena golom.

15. minut - Šut Kejna sa 20 metara koji je otišao preko gola.

EURO 2020

13. minut - Imao je Sterling na levoj strani jedan na jedan situaciju ali je šutirao slabo i to pravo u Šmajhela.

11. minut - Polako se Danci oslobađaju i opuštaju. Dobra duga lopta ka Damsgoru koji ipak nije na vreme stigao loptu, bliži je bio Pikford.

EURO 2020

6. minut - Prvi dobar napad Engleske koji je bio preko Kejna. Napadač Engleza je lepo ubacio loptu u kazneni, a tamo je za malo zakasnio Sterling.

5. minut - Deluje da su Englezi bolje krenuli ovo polufinale, više se igra na polovini Danske.

EURO 2020

1. minut - Tek je prošlo 11 sekundi, a Makeli je svirao prvi faul.

Utakmica je počela, a prvi sa centra su krenuli Danske.

Drugo polufinale EURO-a se igra danas isto na Vembliju, gde se sastaju Engleska i Danska od 21 sat.

Što se tiče domaćina ove utakmice, pa malo je reči da je cela Engleska u velikoj euforiji, gde su posle polufinala Svetskog prvenstva sada stgili i do četiri najbolje ekipe u Evropi. Međutim sada je euforija na mnogo većem nivou jer se igra i kod kuće. Ponovo se peva čuvena pesma čuvenog hita "It's coming home".

Engleska je do polufinala stigla tako što je bila najbolja u grupi zajedno sa Hrvatskom, Škotskom i Češkom. Nakon toga su u osminifinala bili bolji od Nemaca (2:0), dok su u četvrtfinalu pobedili Ukrajince sa (4:0).

Danska je posle istorijske 1992. godine kada su postali prvaci Evrope, sada su najbliži tom uspehu od tad. Danci su uspeli da se oporave od šoka posle prve utakmice kada je na meču protiv Finske Kristijan Eriksen kolabirao i jedva ostao živ. Danci su kvalitetom fudbala uspeli da prođu grupu, u konkurenciji Belgije, Rusije i Finske. Posle su u osmini finala bili bolji od Velsa sa (4:0), a onda u četvrtfinalu pobedili Češku sa (2:1).

Ovo će biti 19. duel Engleza i Danaca, a do sada su uspešniji domaći koji su slavili 13 puta, dok je Danska bila bolja pet puta, a isto toliko je bilo nerešeno.

Glavni sudija meča je Holanđanin Dani Mekeli.