ITALIJA JE U FINALU EP-a: Španija je pala posle penala i velike DRAME na Vembliju!

euro 2020, polufinale

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti na blogu "Espresa"

Objavljeno: 23:57h

Selekcija Italije savladala je reprezentaciju Španije posle penala (4:2, 1:1, 1:1) u prvom polufinalu Evropskog prvenstva igranom na londonskom Vembliju gde će sutra snage odmeriti i Engleska i Danska, a u nedelju je zakazana borba za trofej.

Dosta nadigravanja je viđeno tokom celog meča, a u prvom poluvremenu su "Azuri" bili opasniji, a izdvojila se prečka Emersona u samom finišu.

U nastavku su stigli do vođstva u 60. minutu kada je Kjeza maestralnim udarcem završio kontru. Ipak, "furija" je igrala sve bolje, zicer nije iskoristio Ojarsabal koji je dobio priliku od starta.

Fudbalska reprezentacija Italije

Zato jeste rezervista Morata u 80. minutu posle dodavanja odličnog Olma. Uzdrmani su bili Italijani, ali su se dokopali produžetaka gde su Španci bili bolji u prvih 15 minuta.

Stiglo se do penala, u prvoj seriji su neprecizni bili i Lokateli i Olmo, a posle njih još samo Morata, tj. Donaruma mu je odlično odbranio udarac.

Žoržinjo je potom šmekerski prevario Simona za veliko slavlje Italijana.

Navijači Italije

PENALI:

5. serija - Žoržinjo je lagano zavrnuo loptu i prevario Simona - 4:2!

Đanluiđi Donaruma

4. serija - Bernardeski nije dao šansu golmanu; Donaruma brani udarac Morate - 3:2!

3. serija - Bonući vara Simona; Alkantara čini isto sa Donarumom - 2:2!

2. serija - Beloti je zakucao loptu u gol; Moreno mnogo slabijim udarcem takođe pogodio - 1:1!

1. serija - Simon brani udarac Lokatelija; Olmo promašuje ceo gol - 0:0!

Leonardo Bonući, Alvaro Morata, Đanluiđi Donaruma

II PRODUŽETAK:

120. minut - nema ni sada nadoknade, slede penali.

118. minut - žuti karton za Bonućija.

110. minut - Berardi je sjajno reagovao i savladao Simona, ali je ipak bio u ofsajdu.

109. minut - Garsija nije mogao da nastavi meč, zamenio ga je Pau Tores.

106. minut - po jedna izmena na obe strane. Alkantara je ušao umesto Busketsa, a Bernardeski Kjezu.

I PRODUŽETAK:

105. minut - kraj prvog produžetka.

102. minut - Moreno je centrirao, Donaruma boksovao, a onda Bonući izblokirao šut Rodirja na odbitak.

98. minut - posle slobodnog udarca prilika za Špance. Donaruma je uspeo kratko da odbije loptu, posle dosta "flipera" ona je završila pored gola.

97. minut - malo igre, dosta prekida i valjanja u prvom produžetku. Žuti karton za Toloija.

II POLUVREME:

90. minut - Španci su tražili penal, Kjeza je zaustavljen u kontri. Tri minuta nadoknade.

85. minut - Beloti i Lokateli su zamenili Insinjea i Barelu. Na drugoj strani, Antpilikvetu je zamenio Ljorente.

82. minut - Donaruma je krenuo pa stao na centaršut posle kornera, gol je bio nebranjen, ali je Buskets glavom poslao loptu pored gola.

Alvaro Morata

80. minut - GOL - Olmo je provukao loptu do Morate koji se sjajno ubacio, prihvatio loptu i smireno levicom poslao u donji desni ugao - 1:1!

80. minut - Berardi se našao u šansi, ali je slabo šutirao levicom.

74. minut - Pesina je ušao umesto Veratija, a Toloi umesto Emersona.

Roberto Manćini

70. minut - Moreno je zamenio Ojarsabala, Rodri Kokea, a Morata Ferana Toresa.

68. minut - puca od samopouzdanja Kjeza, predriblao je rivala kao od šale pa dodao Berardiju liji šut po zemlji je Simon odbranio.

Marko Verati, Žoržinjo, Đorđo Kjelini, Dani Olmo, Fudbalska reprezentacija Italije

67. minut - sad je Ojarsabal divno odložio loptu za Olma koji je šutirapo iz prve tik pored stative...

65. minut - najbolja šansa za Špance - Koke je idealno uposlio Ojarsabala koji nije bio u ofsjadu, pokušao je odmah udarcem glavom, ali je jedva zahvatio loptu.

62. minut - Imobile je napustio teren, zamenio ga je Berardi.

Federiko Kjeza

60. minut - GOL - Imobile je izbačen u kontri, Laporte je uspeo da ga sustigne i "skine" loptu, ali je onda pokupio Kjeza i maestralnim udarcem zavrnuo u suprotan ugao gola opruženog Simona - 1:0!

58. minut - solidan pokupaj sa distance Ojarsabala Donaruma dobro kroti.

52. minut - sada je upravo Buskets bio u prilici, ali je šutirao preko gola posle dodavanja sveprisutnog Olma.

51. minut - konačno javna opomena za Busketsa.

Feliks Brih, Fudbalska reprezentacija Španije, Fudbalska reprezentacija Italije

I POLUVREME:

45+1. minut - kraj prvog poluvremena.

45. minut - Emerson je dobro utrčao i dobio loptu od Insinjea, ali je ona posle udarca beka završila na prečki gola Španije pa seodbila u gol-aut!

39. minut - maločas se di Lorenco provukao da ne dobije žuti karton, a sada još jednom Buskets, iako je nagazio Emersona.

Luis Enrike

34. minut - odličan dupli pas Insinjea i Veratija, ali je onda Insinjeu pobegla lopta.

25. minut - sada su Španci ozbiljno pripretili, lopta se odbila do Olma, njegov prvi pokušaj je izblokirao Bonući, ali mu je lopta tek onda idealno "sela". Njegov drugi pokušaj izvrsno je odbranio Donaruma.

Nikola Barela, Fudbalska reprezentacija Španije

21. minut - opet su Italijani ukrali loptu, a Simon žurio nazad na gol. Igrači su ga pokrili, a a kraju Barela nije našao prostor za udarac.

16. minut - Barela je ukrao loptu, Buskets ga faulirao i sprečio kontru, ali je izbegao žuti karton.

Dani Olmo, Federiko Kjeza

2. minut - Barela je došao do lopte, Simon napustio gol. Italijan se okrenuo i pogodio stativu, ali je sa velikim zakašnjenjem signaliziran ofsajd.

Navijači Španije

"Azuri" su 12. put stigli do polufinala velikog takmičenja u čemu su najuspešniji posle Nemačke (čak 20 puta). Jedan rekord su ipak postavili jer su, uključujući kvalifikacije, slavili na 15 uzastopnih mečeva EURO-a.

Na ovom završnom turniru su prethodno primili gol samo od Austrije, ali ih je sigurno brinulo što u poslednjih osam mečeva sa Špancima imaju samo jednu pobedu (uz tri poraza i pet nerešenih duela).

Fudbalska reprezentacija Italije, Fudbalska reprezentacija Belgije

"Crvena furija" je na penale u četvrtfinalu izbacila Švajcarsku što im je četvrti uzastopni put da prolaze posle penal serije, ali sada nisu uspeli.

Obe ekipe imaju vrlo potentan napad i najviše udaraca na gol po meču - Italija 20.2, Španija 19.

Fudbalska reprezentacija Poljske, Fudbalska reprezentacija Španije

U startnih 11 obe ekipe najveće iznenađenje je Ojarsabal koji predvodi napad Španije, a na klupi su ostali i Morata i Moreno koji se nisu dokazali u prethodnih pet utakmica.

ITALIJA: Donaruma - Di Lorenco, Bonući, Kjelini, Emerson - Barela, Žoržinjo, Verati - Kjeza, Imobile, Insinje.

ŠPANIJA: Simon - Aspilikueta, Erik Garsija, Laport, Alba - Buskets, Koke, Pedri - Tores, Ojarzabal, Olmo.