ENGLEZI MINIMALCEM DO VRHA TABELE: HRVATSKA na krilima Modrića i Perišića srušila ŠKOTE i pretekla i ČEŠKU! (VIDEO)

euro 2020 - grupa d

Sva dešavanja mogli ste pratiti uživo na portalu Espreso

Objavljeno: 00:28h

Večerašnjim duelima dobili smo rasplet u Grupi D Evropskog prvenstva u fudbalu. U Glazgovu Škotska je dočekala Hrvatsku a u Londonu su snage odmerili Engleska i Češka.

Fudbalska reprezentacija Hrvatske je osvojila samo bod iz prva dva meča na Evropskom prvenstvu i večeras im je bila neophodna pobeda nad Škotskom kako bi vicešampion sveta izborio osminu finala. To su i uspeli - 3:1.

Iako su Škoti nekoliko puta ozbiljno zapretili, Hrvati su poveli iz prvog pravog napada. Perišić je glavom spustio loptu do Vlašića, a ovaj je zakucao u gol.

Domaćin je ipak bio uporan i izjednačio preko Mekgregora u finišu prvog poluvremena.

U nastavku su "kockasti" krenuli mnogo bolje i vratili prednost sjajnim golom Modrića. U 77. minutu je kapiten upisao i asistenciju za pogodak glavom posle kornera odličnog Perišića.

Na Vembliju je Sterling rano pogodio stativu, u drugom minutu, ali već u 12. nije mogao da promaši posle odlične akcije Albiona.

Česi su imali svojih prilika, Souček jednu odličnu, ali mogli su da izgube i ubedljivije.

Rahim Sterling

Pošto su Hrvati slavili sa dva gola prednosti imaju istu gol-razliku kao i Česi na kraju grupnog takmičenja, a zbog datog gola više, zauzeli su drugo mesto i ići će na drugoplasiranog iz Grupe E (Švedska, Poljska, Španija ili Slovačka).

Englezi idu na trećeplasiranog u Grupi F (Francuska, Portugal, Nemačka ili Mađarska), a Česima je još neizvesno s kim će igrati - ili protiv prvog u Grupi F ili protvi Belgije ili Holandije.

Iako se igrao u Škotskoj i Engleskoj, Hrvati i Česi su nominalni domaćini.

Selektor Hrvatske Zlatko Dalić je napravio nekoliko izmena pred odlučujući meč grupe:

U duelu na Vembliju, selektor Engleske je odlučio da dâ odmor pojedinim prvotimcima, a šansu nekima koji nisu bili ni na klupi u prve dve utakmice poput Bukaja Sake.

II POLUVREME:

90+4. minut - kraj utakmica.

90. minut - četiri minuta nadoknade, Hrvati lagano privode meč kraju.

84. minut - Nizbet i Peterson su u igri umesto Adamsa i O'Donela.

81. minut - jednog od najboljih na utakmici, Perišića, zamenio je Rebić.

79. minut - Adams je natrčao na odbijenu loptu iskosa sa desne strane, Livaković je odbranio njegov udarac.

77. minut - GOL - Modrić je na prvoj stativi iz kornera našao Perišića, a ovaj trzajem glavom polsao loptu u dalji ugao, koji niko nije branio - 3:1!

76. minut - Strelac prvog gola Vlašić je napustio igru, ušao je Ivanišec.

71. minut - Kramarić je zamenio Petkovića a Barišić povređenog Gvardiola. Na drugoj strani, Frejzer je u igri umesto Armstronga.

62. minut - GOL - Modrić je dobio loptu od Kovačića na ivici šesnaesterca i divno je, spoljnim šutem desnom nogom, poslao u ćošak Maršalovog gola -2:1!

59. minut - Armstrong je stigao do lopte na drugoj stativi posle izvrsnog centaršuta MekGina, ali je loše zahvatio loptu.

56. minut - Modrić je proigrao Perišića, ovaj šutirao iz prve kad mu je ostalo samo da pobedi Maršala, ali je golman Škotske odlično odbranio.

50. minut - Gvardiol se sjajno ubacio u sredinu i dobio loptu od Vlašića, ali je nije najbolje prihvatio što je Maršal iskoristio i pokupio istu.

I POLUVREME:

45+3. minut - kraj prvog poluvremena, nerešeno je. A na Vembliju posle prvog dela vodi Engleska sa 1:0.

43. minut - GOL - ponovo su Škoti dugo pokušavali, lopta se na kraju odbila po sredini do MekGregora koji je preciznim udarcem smestio u donji desni ugao Livakovićevog gola - 1:1!

40. minut - Perišić je prodro po levoj strani i šutirao oštro desnicom, ali neprecizno.

35. minut -šansa za Součeka je bila vrlo izgledna...

34. minut - već je MekKena zaradio javnu opomenu.

33. minut - Henli se povredio, MekKena je zamenio štopera domaćih.

26. minut - žuti karton za Lovrena.

25. minut - odličnu šansu je imao MekGin ali je bio zamalo neprecizan posle šuta sa penala, bio je doduše na krivoj nozi.

22. minut - sada su Hrvati oštećeni za korner posle odličnog udarca Modrića sa distance.

17. minut - GOL - zatresla se mreža i u Glazgovu, ali suprotno od dosadašnjeg toka meča. Hrvati su iskoristili prvu priliku, Perišić je glavom spustio loptu do Vlašića a ovaj je levicom zakucao u donji desni ugao - 1:0!

12. minut - GOL - Sterling je u drugom minutu pogodio stativu, a sada glavom prosledio loptu u praznu mrežu posle sjajne akcije - 0:1!

10. minut - sada je Adams snažno šutirao sa preko 20 metara, lopta je blago zakačila Vidu i otišla pored stative. Sudije to nisu videli i nije domaćin dobio korner.

6. minut - MekGin je odlično centrirao a Adams zamalo bio kratak - išao je nogom na loptu umesto glavom.

2. minut - Sterling je pogodio stativu na Vembliju!

2. minut - Škoti su već izveli dva kornera i nekoliko auta, krenuli su ofanzivno od starta.