DANCI PROBILI RUSKI BEDEM ZA PROLAZAK DALJE: Belgija nije dozvolila iznenađenje protiv Finske (VIDEO+FOTO)

EURO 2020 - GRUPA B

Kompletan tok mečeva poslednjeg kola grupe B mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 00:11h

Luda završnica grupe B na Evropskom prvenstvu. Fudbaleri Belgije i Danske plasirali su se u osminu finala Evropskog prvenstva, nakon što su savladale Finsku, odnosno Rusiju.

Belgija je pobedila Finsku sa 2:0 i sa maksimalnim učinkom završila grupnu fazu. Povela je autogolom golmana Finske Lukasa Hradeckog u 74. minutu, a pobedu je potvrdio Romelu Lukaku golom u 81. minutu na asistenciju Kevina De Brujnea.

Danska je savladala Rusiju sa 4:1, i zauzela drugo mesto sa tri osvojena boda. Povela je Danska u Kopenhagenu u 38. minutu golom Mikela Damsgora. Do drugog gola Danska je stigla posle ogromne greške odbrane ruske selekcije, Kudrašjov je želeo da vrati loptu golmanu Safonovu, ali je to loše uradio, loptu je presekao Jusuf Polsen i lako pogodio meržu u 60. minutu.

Fudbalska reprezentacija Danske

Rusija je smanjila rezultat u 69. minutu golom Artura Dzjube iz penala. Pitanje pobednika rešeno je u 80. minutu evrogolom Andreasa Krinstensena sa 25 metara, a samo minut kasnije Joakim Mele je pogodio četvrti gol za Dansku i postavio konačan rezultat.

Treće mesto u grupi takođe sa tri osvojena boda pripalo je selekciji Finske, dok je Rusija koja je takođe završila sa tri boda zbog najlošije gol razlike u grupi zauzela četvrto mesto i završila učešće na Evropskom prvenstvu.

DRUGO POLUVREME:

90+3 KRAJ UTAKMICA!!!! Danci su se plasirali dalje kao drugoplasirani u grupi posle pobede protiv Rusije od 4:1.

Belgija je završila grupu B sa maksimalnim učinkom pošto je pobedila Finsku sa 2:0.

90' Tri minuta nadoknade u Kopenhagenu i Sankt Peterburgu.

80' GOOOOOOOOOLLLLLL!!!! Belgija vodi 2:0, gol postiže Lukaku, asistirao mu je De Brujne.

82' GOOOOOOOOOLLLLL!!!! Spektakl u Kopenhagenu, Danska vodi 4:1. Mele je nokautirao Ruse.

79' GOOOOOOOOOLLLLLL!!!! Danci hitaju ka drugom mestu, strelac fenomenalnog gola je Kristensen.

73' GOOOOOOOOLLLLL!!!! Belgija je povela protiv Finske. Vermalen je gađao glavom, udarila je lopta u stativu, a zatim se od Hradeckog odbila u mrežu.

70' GOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!!!!! Rusija se vraća u život, najstrožu kaznu u gol je pretvorio Dzjuba.

68' Belgija je zatresla mrežu Finske, stelac je bio Lukaku, ali je posle pregleda iz VAR sobe gol poništen.

59' GOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!! Danska je iskoristila poklon ruske odbrane i povisila prednost. Poulsen je sve lepo pratio i postigao pogodak.

55' Ništa se senzacionalno nije dogodilo u prvih deset minuta drugog poluvremena.

46' Počela su druga poluvremena na utakmicama Rusija - Danska i Finska - Belgija.

PRVO POLUVREME:

45+1' Završena su prva poluvremena na utakmicama poslednjeg kola grupe B. Danska vodi 1:0 protiv Rusije, dok na drugom meču između Belgije i Finske za sada nema golova.

40' Malo je nedostajalo da Dilejni postigne drugi gol za Dansku.

38' GOOOOOOOOOOLLLLLLL!!!! Danska vodi na oduševljenje navijača u Kopenhagenu. Damsgor je sjajno pogodio gornji desni ugao golmana Safonova.

29' Prvi šut ka golu Rusije, Hejbjerg je pokušao da savlada Safonova.

27' Prvi žuti karton na utakmici u Kopenhagenu zapisan je igrač Rusije, Kudrijašov.

17' Golovin je bio u prvoj velikoj prilici na utakmici, ali je Šmajhel dobro intervenisao.

1' Počele su utakmice u Kopenhagenu i Sankt Peterburgu.

Nastavljaju se uzbuđenja na Evropskom prvenstvu u fudbalu, a naredni dueli koji se igraju su mečevi poslednjeg kola u okviru grupe B.

Belgija je već osigurala plasman u osminu finala i u meču sa Finskom koji se igra u Sankt Peterburgu pobedom namerava da posle Italije i Holandije postane treća reprezentacija koja je grupnu fazu završila sa maksimalnim učinkom. Roberto Martinez je poprililčno promešao karte, ali će i pored toga u startnoj postavi biti De Brujne, Lukaku i Eden Azar.

FINSKA (5-3-2): Hradecki - Raitala, Tojvio, Arajuri, O'Šognesi, Ljornen - Lod, Sparv, Kamara - Pohnjapalo, Puki

BELGIJA (3-4-3): Kurtoa - Bojata, Denajer, Vermalen - Trosar, De Brujne, Vitsel, Šadli - Doku, Lukaku, E. Azar

Iako je izgubila prve dve utakmice, Danska može proći dalje ako pobedi u Kopenhagenu pobedi Rusiju, a Finska izgubi od Belgije - tada će odlučivati gol razilka.

RUSIJA (4-2-3-1): Safonov - Mario Fernandeš, Diveev, Džikija, Kudrijašov - Ozboev, Zobnin - Aleksej Mirančuk, Golovin - Dzjuba

DANSKA (3-4-3): Šmajhel - Kristensen, Kjer, Vestergard - Vas, Hejbjerg, Dilejni, Mele - Brajtvajt, Poulsen, Damsgor