REPREZENTACIJE SE POLAKO UIGRAVAJU: Mreže mirovale u Madridu, ali nisu u Bolonji (VIDEO+FOTO)

PRIPREMNE UTAKMICE

Evropsko prvenstvo počinje 11. juna

Objavljeno: 23:39h

Evropsko prvenstvo u fudbalu uskoro počinje, a reprezentacije koje će na njemu učestvovati uveliko igraju kontrolne mečeve.

Španija i Portugalija odigrale su večeras nerešeno 0:0. Utakmicu na stadionu Atletiko Madrida - Vanda Metropolitano gledala su 14.743 navijača, što je najveća poseta u Španiji na jednom događaju od početka pandemije.

Navijači su u fazama ulazili na stadion i svi su morali da nose zaštitne maske. Na stadionu je bilo i nekoliko stotina navijača Portugala.

Ekipe nisu napravile mnogo šansi, a Portugalu je u 22. minutu poništen pogodak Žozea Fontea. Kristijano Ronaldo odigrao je ceo meč, ali se nije naigrao fudbala.

Španci će u utorak odigrati generalnu probu pred EP protiv Litvanije, dok će Portugalci dan kasnije igrati protiv Izraela.

Fudbalska reprezentacija Italije pobedila je Češku sa 4:0, u prijateljskoj utakmici koja je odigrana u Bolonji.

Italija je povela u 23. minutu kada je strelac bio Ćiro Imobile, a prednost je udvostručio Nikolo Barela u 42. minutu. Treći gol postigao je Lorenco Insinje u 66. minutu, a konačan rezultat postavio je Domeniko Berardi u 73. minutu.

Italija je ovom pobedom nastavila uspešan niz rezultata jer je neporažena od septembra 2018. godine.

Evropsko prvenstvo počinje 11. juna i igraće se u 11 gradova.