okaljali i svoje i ime kluba
CZ ZA NJIH IMA DVOSTRUKO ZNAČENJE: Neverovatan spisak koliko igrača Zvezde je bilo u zatvoru, a tu je i jedna žena! (FOTO) (VIDEO)
Sportisti iza rešetaka - to nije novina, ni u svetu, a ni u Srbiji. Mnogi srpski sportisti ili strani koji su nastupali u našoj zemlji, uglavnom bivši, su završavali u zatvoru iz različitih razloga.
OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!
Ipak, postoji jedna stvar koju smo primetili, a to je da među onima koji su uhvaćeni u nedozvoljenim radnjama, ima dosta njih koji su tokom karijere nosili obeležja Crvene zvezde.
Zato smo se malo pozabavili time i izvukli najzvučnija imena sportista koji su nastupali za crveno-bele i na neki način okaljali svoje i ime slavnog kluba, završavajući iza rešetaka, bez obzira da li je kasnije njihova krivica dokazana ili ne, a ima ih prilično.
Sigurno najzvučnije ime na ovoj listi, zvanično najbolji fudbaler Srbije u 20. veku i legenda kluba sa Marakane, našao se iza rešetaka 5. februara 2008. godine zbog sumnje da je nezakonito prisvojio 5,1 miliona evra od transfera Gorana Drulića, a kasnije su u istragu uključeni i transferi Zorana Njeguša, Ivana Dudića i Nemanje Vidića.
Posle dva meseca boravka u pritvoru prebačen je na VMA zbog teškog zdravstvenog stanja, a pritvor mu je zvanično ukinut tri meseca kasnije.
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić abolirao je bivšeg predsednika Zvezde 2012. godine, iako proces nije još bio završen i Džajić nije bio pravosnažno osuđen, ali su svi svedoci negirali njegovu krivicu.
Zajedno sa Draganom Džajićem u istom danu je uhapšen i njegov saradnik, nekadašnji košarkaš kluba sa Malog Kalemegdana, a onda generalni sekretaru fudbalskom klubu zbog istih optužbi.
I njega je Tomislav Nikolić oslobodio krivičnog gonjenja na predlog Ministarstva pravde nekoliko nedelja nakon što je to uradio sa Draganom Džajićem.
Član slavne generacije koja je postala šampion Evrope 1991. godine i osvojila Interkontinentalni kup u Tokiju, bio je uhapšen zajedno sa Svetlanom Cecom Ražnatović i njenom sestrom Lidijom tokom akcije "Sablja" 2003. godine zbog malverzacija oko transfera fudbalera Obilića.
Kao i one, i on je kasnije pušten da se brani sa slobode kada je počeo postupak, u kome se sumnjičio da je po nalogu pevačice prodao Milana Obradovića moskovskoj Lokomotivi za tri miliona dolara, od čega je dva isplaćeno na ruke, a jedan na račun privatne firme iz Bijeljine, dok ništa nije leglo na račun kluba sa Vračara. On je oslobođen svih optužbi.
Na njega je nekoliko godina kasnije pokušan i atentat u kome je on ranio napadača, a takođe je policija htela da ga privede zbog neplaćenih kazni iz vremena dok je držao restoran u Kruševcu, ali je to ispao nesporazum i nije uhapšen.