ČELSI SE REVANŠIRAO LESTERU, FULAM BEZ MITROVIĆA IŠČUPAO BOD NA TRAFORDU: Brajton šokirao Siti! (VIDEO)

37. KOLO PREMIJER LIGA

Lids je opet slavio kao gost bez primljenog gola, sada u Sautemptonu

Fudbaleri Mančester junajteda i Fulama odigrali su večeras nerešeno 1:1, u pretposlednjem, 37. kolu engleske Premijer lige.

Poveo je Mančester golom Edisona Kavanija u 15. minutu, da bi izjednačenje Fulamu doneo Džo Brajan pogotkom u 76. minutu.

Ovo je prvi meč Mančestera pred publikom, nakon izbijanja epidemije korona virusa. Maksimalan broj gledalaca na meču bio je 10 hiljada.

Mančester je drugi sa 71 poenom, dok je Fulam, još od ranije ispao iz lige, i zauzima 18. mesto sa 38 bodova.

U narednom kolu, Mančester će gostovati Vulverhemptonu, dok će Fulam dočekati Njukasl.

U istom terminu, Lids je u gostima pobedio Sautempton sa 2:0.

Strelci za Lids bili su Patrik Bamford u 73. i Tajler Roberts u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Lids je osmi sa 56 poena, dok je Sautempton 14. sa 43 boda.

U narednom kolu, Lids će dočekati Vest Bromvič, dok će Sautempton gostovati Vest Hemu.

Fudbaleri Brajtona pobedili su večeras Mančester siti sa 3:2, u pretposlednjem, 37. kolu engleske Premijer lige.

Vodio je Siti sa 0:2 goloviva Ilkaja Gundogana u drugom i Fila Fodena u 48. minutu.

Preokret Brajtonu doneli su Leandro Trosar u 50, Adam Vebster u 72. i Den Bern u 76 minutu.

Siti je od 10. minuta igrao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Žoao Kanselo.

Brajton je 15. sa 41 poenom, dok je Siti odranije obezbedio šampionsku titulu i trenutno ima 83. boda.

U narednom kolu, Brajton će gostovati Arsenalu, dok će Siti dočekati Everton.

Čelsi s eu poslednjem meču dana donekle revanširao Lesteru za poraz u finaluu FA kupa u subotu.

"Plavci" su na svom terenu slavili sa 2:1, a svi golovi su pali u nastavku.

U 47. minutu londonski klub je poveo golom Ridigera, a Žoržinjo je u 66. sa bele tačke duplirao prednost.

Keleči Iheanačoi je doneo neizvesnu završnicu pogotkom u 76. minutu, ali "Lisice" nisu mogle do boda u direktnom okršaju za Ligu šampiona.

Čelsi sada ima 67 bodova na trećem, a Lester 66 na četvrtom mestu, a može da ih pretekne samo Liverpul koji ima 63 boda, ali i meč manje.

Premijer liga 37 kolo:

Utorak

Mančester junajted - Fulam 1:1 (Kavani 15; Brajan 76)

Lids - Sautempton 2:0 (Bamford 73, Roberts 90+5)

Brajton - Mančester siti 3:2 (Trosar 50, Vebster 72, Bern 76; Gundogan 2, Foden 48)

Čelsi - Lester 2:1 (Ridiger 47, Žoržinjo 66p - Iheanačo 76)