LEVANDOVSKI IZJEDNAČIO REKORD GERDA MILERA: Kostićev i Jovićev Ajntraht poražen od Šalkea (VIDEO+FOTO)

BUNDESLIGA, 33. KOLO

Nemanja Radonjić igrao je za Hertu do 79. minuta

Objavljeno: 23:45h

Fudbaleri Frajburga i Bajerna odigrali su danas nerešeno 2:2, u meču 33. kola Bundeslige. Gosti su poveli golom Roberta Levandovskog u 26. minutu iz penala, kojim je Poljak izjednačio rekord Gerda Milera po broju postignutih golova u jednoj sezoni, 40.

Manuel Gulde je tri minuta kasnije izjednačio rezultat, da bi Leroj Sane u 53. minutu ponovo doveo Bajern u vodstvo. Bod Frajburgu doneo je Kristijan Ginter u 81. minutu.

Bajern Minhen se nalazi na prvom mestu Bundeslige sa 75 bodova, i ranije je osigurao titulu prvaka, dok je Frajburg 10. sa 45 bodova.

Šalke je sa 4:3 na svom terenu pobedio Ajntraht Frankfurt. Klas-Jan Huntelar je u 15. minutu doveo domaći tim u vodstvo, a Andre Silva je u 29. minutu izjednačio rezultat. Obit Evan N'Dika je u 51. minutu postigao gol za goste, a minut kasnije gol za domaći tim postigao je Blendi Idrizi.

Golove su u nastavku za Šalke postigli Florijan Flik u 60. i Metju Hopi u 64. minutu, a konačan rezultat postavio je Silva u 72. minutu. Filip Kostić odigrao je ceo meč za Frankfurt, a Luka Jović je igrao od 66. minuta za goste.

Frankfurt je peti sa 57 bodova, dok je Šalke na poslednjem mestu, i ranije je ispao iz lige sa 16 bodova.

Herta i Keln odigrali su 0:0 u Berlinu. Nemanja Radonjić je igrao za Hertu do 79. minuta.

Herta je na 13. mestu sa 35 bodova, dok je Keln na 17. mestu, u zoni ispadanja sa 30 bodova.