ČELSI ZADOVOLJNIJI NAKON PRVIH 90 MINUTA DVOMEČA: Benzema golom doneo neizvesnost pred revanš!

Polufinale Lige šampiona

Utakmicu prvog meča polufinala Lige šampiona između Real Madrida i Čelsija možete pratiti uživo na našem portalu

Objavljeno: 23:00h

U prvom meču polufinala Lige šampiona fudbaleri Real Madrida i Čelsija su odigrali nerešeno 1:1.

U prestolnici Španije smo videli odličnu fudbalsku predstavu.

Utakmica je počela otvoreno. Prvu pravu priliku imali su gosti u 10. minutu preko Vernera, ali je Kurtoa zaustavio njegov pokušaj.

U 14. minutu gosti su poveli sa 1:0, strelac gola je bio Kristijan Pulišić nakon lepe akcije londonskog tima.

FK Real Madrid, FK Čelsi

Igrao se 29. minut kada su domaći došli do izjednačenja. Nakon kornera, Militao je vratio loptu pred gol gostiju, gde se sjajno snašao Benzema i majstorski pogodio za 1:1.

Do kraja prvog poluvremena još jedna šansa za Vernera, ostalo je 1:1.

U nastavku prvi su zapretili gosti. Oštru loptu Mounta Kurtoa je izbacio ispred napadača Čelsijaa. U 50. minutu Benzema je imao šansu za Real, ali lopta je otišla preko gola.

Do kraja utakmice bilo je još par prilika pred oba gola, ali ostalo je 1:1, što nam garantuje uzbudljiv revanš, nakon kog ćemo znati jednog od učesnika ovogodišnjeg finala Lige šampiona.

Kraj utakmice!

90. minut - Igraće se još tri minuta.

88. minut - Posle kornera, udarac glavom Varana sa osam metara, lopta je pogodila Čilvela i završila u korneru.

78. minut - Čini se da je Zidan shvatio da neće moći da igra sa Čelsijem kao u prvom delu pa je pomalo pomerio linije unazad i zato igrači Čelsija imaju manje prostora.

66. minut - Tri izmene u Čelsiju. Umesto Pulišića, u igri je Hakim Ziješ. Vernera je zamenio Kai Haverc, a Aspilikuetu Ris Džejms. Kod Reala, na terenu je Eden Azar umesto Vinisijusa Žuniora.

57. minut - Poslednjih nekoliko minuta bez značajnijih dešavanja.

50. minut - Karim benzema je pokušao sa linije kaznenog prostora, ali je bio neprecizan, lopta je otišla visoko iznad gola.

Počelo je drugo poluvreme!

Poluvreme

45. minut - Dani Makeli je odsvirao kraj prvog dela igre.

41. minut - Novi brz napad Čelsija, nakon udarca Timo Vernera lopta je prošla kraj leve stative.

33. minut - Nakon pogotka Benzeme, Real se trgao. Pokušao je Toni Kros sa 20 metara, ali je za malo bio neprecizan.

29. minut - GOL! Benzema donosi izjedančenje Realu! Ovo je 71. pogodak Francuza u Ligi šampiona i tako se izjednačio sa Raulom. Ispred njih dvojice na listi strelaca su samo Mesi, Ronaldo i Levandovski.

26. minut - Prvo je Benzema pogodio stativu sa 18 metara, ali odmah zatim je Kante poveo akciju, lopta je došla do Čilvela koji šutira po zemlji iskosa sa leve strane, lopta za malo odlazi kraj leve stative gola Reala.

24. minut - Real još nije uputio udarac ka golu ekipe iz Londona.

14. minut - Gol! Čelsi vodi, strelac je Kristijan Pulišić!

10. minut - Neverovatna šansa za Čelsi! Maunt je poveo loptu po levoj strani, centrirao je pred gol, Kristijan Pulišić je glavom idealno spustio loptu na liniju peterca Timi Verneru, koji je pogodio u nogu golmana Reala

5. minut - Nema previše uzbuđenja na startu duela, uglavnom se igra odvija na polovini terena.