PANENKA VLAHOVIĆA I NEMOĆNI CR7: Juveu samo bod u Firenci, Inter sve bliži Skudetu, Roma pala na Sardiniji! (VIDEO)

serija a, 33. kolo

Bolonja Siniše Mihajlovića je deklasirana u Bergamu

Fudbaleri Udinezea pobedili su danas na gostujućem terenu Benevento sa 4:2, u utakmici 33. kola Serije A.

Udineze je poveo u četvrtom minutu golom Nauela Moline, a prednost je udvostručio Tolgaj Arslan u 31. minutu. Domaći su smanjili zaostatak golom Benita Nikolasa Viole u 34. minutu iz jedanaesterca, a zatim je strelac za crno-bele bio Jens Larsen u 49. minutu.

Četvrti gol za Udineze postigao je Džejden Brajf u 73. minutu, a konačan rezultat postavio je Đanluka Lapadula u 83. minutu.

Posle 10. pobede u ligi Udineze zauzima 11. mesto na tabeli sa 39 bodova.

Benevento je nastavio niz bez pobede, ima 16 poraza i sa 31 bodom zauzima 17. mesto na tabeli, prvo iznad zone ispadanja.

Fudbaleri Fjorentine i Juventusa odigrali su danas u Firenci nerešeno 1:1, u utakmici 33. kola Serije A.

Fjorentina je povela u 29. minutu golom srpskog reprezentativca Dušana Vlahovića koji je izveo "panenku" prilikom šuta sa bele tačke. Bod crno-belima doneo je Alvaro Morata pogotkom u 46. minutu.

Juventus je deveti put u prvenstvu odigrao nerešeno i treći je na tabeli sa 66 bodova, koliko ima drugoplasirani Milan, ali i utakmicu manje.

Fjorentina je 10. put u Seriji A utakmicu završila nerešeno i 14. je na tabeli sa 34 boda.

Fudbaleri Intera pobedili su na svom terenu Veronu sa 1:0. Jedini gol postigao je Mateo Darmijan u 76. minutu.

Inter je prvi na tabeli sa 76 bodova, a Verona, koja je pretrpela četvrti uzastopni poraz, ukupno 14. u prvenstvu, zauzima 10. mesto na tabeli sa 41 bodom.

Fudbaleri Kaljarija pobedili su danas Romu na svom terenu sa 3:2.

Vodili su domaći goloma Likojanisa od četvrtog minuta, a izjednačio je Peres u 27. U nastavku, tri gola su pala u petnaest minuta. Najpre je Kaljari stigao do dva gola viška prek oMarina i Pedra, a Fasio smanjio na 3:2, ali Rimljani nisu mogli ni do boda.

Klub sa Sardinije je tako izašao iz zone ispadanja.

Sada ima 31 bod, koliko i Benevento, koji je na 18. mestu koje vodi u Seriju B.

Roma ima 55 bodova i na sedmoj je poziciji u italijanskom prvenstvu.

Atalanta je ubedljivo pobedila Bolonju - 5:0.

Bolonja je u 49. minutu ostala sa igračem manje, a Atalanta je to iskoristila do kraja utakmice stekla veliku prednost.

Klub iz Bergama je četvrti na tabeli sa 65 bodova, dok Bolonja ima 38 i zauzima 12. mesto.

Serija A, 33. kolo:

Nedelja:

Benevento – Udineze 2:4 (Viola 34p, Lapadula 83 ; Molina 4, Arslan 31, Striger Larsen 49, Braf 73)

Fiorentina – Juventus 1:1 (Vlahović 29p - Morata 46)

Inter – Verona 1:0 (Darmijan 76)

Kaljari – Roma 3:2 (Likojanis 4, Marin 57, Pedro 64 - Peres 27, Fasio 69)

Atalanta – Bolonja 5:0 (Malinovskij 22, Muriel 44p, Frojler 57, Zapata 59, Mirančuk 73)