DOBIĆEMO NOVOG OSVAJAČA KUPA: Partizan pobedio Vojvodinu i zakazao DERBI!

polufinale Kupa srbije

25. maja ćemo gledati još jedan veliki derbi između Partizana i Crvene zvezde

U drugom polufinalnom meču Kupa Srbije Partizan je na "Karađorđu" slavio protiv Vojvodine 1:0 .

Bila je to repriza prošlogodišnjeg finala najmasovnijeg srpskog takmičenja kada su "lale" posle boljeg izvođenja penala "ukrale" trofej crno-belima. Ovoga puta rezultat je drugačiji.

Počeo je meč oprezno sa obe strane. Uglavnom se prvih deset miunta igralo na sredini, sem šanse koju su imali crno-beli kada je Bibars Natho je šutirao sa velike udaljenosti dosta slabo, ali je Goran Vukliš dozvolio da mu lopta prođe i kroz ruke i kroz noge, te da odskakuta u korner tik pored stative.

Tada nisu izabranici Aleksandra Stanojevića postigli gol, ali zato jesu šest minuta kasnije, tačnije u 11. minutu preko Svetozara Markovića, koji je sjajno reagovao na slobodan udarac Miloša Jojića i glavom smestio loptu u mrežu.

Nastavio je Partizan da pritiska Vojvodinu, ređale su se šanse, a najbolju su promašili Vujačić i Šćekić.

U poslednjih deset minuta prvog dela Vojvodina je smirila tempo, ali nije uspela da ugrozi gol crno-belih.

Ipak do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa ćemo 25. maja gledati još jedan veliki derbi između Partizana i Crvene zvezde.