OSVETA PARI SEN ŽERMENA: Evropa dobija novog prvaka u fudbalu, Bajern ipak ne može bez Levandovskog (VIDEO)

LIGA ŠAMPIONA, ČETVRTFINALE

U polufinale plasirala se i ekipa Čelsija

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Čelsija palsirali su se u polufinale Lige šampiona za sezonu 2020/21. Bajern je kao gost savladao Pati Sen Žermen 1:0, dok je Porto u nakonadi susreta stigao do utešne pobede protiv Čelsija takođe 1:0.

U reprizi finala iz prošle sezone nakon slabog početka ređale su se prilike. Nejmar je bio tragičar utakmice, pogađao je okvir gola više puta, a pošto nije uspeo da savlada Nojera usledila je kazna na drugoj strani. Strelac gola nade za tim iz Minhena bio je Šupo-Moting u 40. minutu susreta.

Bilo je prilika i u drugom poluvremenu, ali su izostali golovi tako da je na kraju Bajern pobedio, ali je Pari Sen Žermen otišao u polufinale.

U drugoj utakmici ove večeri Porto je pobedio Čelsi 1:0. Mehdi Taremi je uspeo da zatrese mrežu "plavaca", ali to nije bilo dovoljno da tim za koji nastupa Marko Grujić prođe u polufinale.

Kompletan tok utakmica mogli ste da pratite putem lajv bloga na sajtu espreso.

DRUGO POLUVREME:

KRAJ UTAKMICE!!!! Pari Sen Žermen plasirao se u polufinale Lige šampiona uprkos porazu u revanšu od Bajerna. Strelac jedinog gola bio je Šupo-Moting. Pored tima iz Pariza u polufinale plasirala se i ekipa Čelsija

90+2' Opasna šansa za Bajern, Sane je bio u prilici, ali je Navas bio na pravom mestu

89' Nojer je sada spasio tim Bajerna posle kontre domaćeg tima

Manuel Nojer

82' Izbacio je Sane mladog Bakea iz igre, uspeo da šutira, ali je lopta završila pored gola

78' Mbape konačno pogađa mrežu Nojera, ali je gol poništen zbog ofsajda

77' Ken je šutirao preko gola, ostaje 1:0 za Bajern

69' Nakon jednog mirnog perioda igre, Bajern je imao priliku da duplira prednost

53' Sjajni potezi Di Marije, zakasnio je Nejmar, Nojer i dalje ostaje nesavladan

Anhel Di Marija

51' Kontra domaćeg tima koju je sjajno sprečio golman Bajerna Nojer koji je kao odličan štoper rešio ovu ozbiljnu situaciju

47' Bajern je oštro krenuo, Alaba je pokušao, ali je njegov šut završio pored gola

46' Još jedno poluvreme deli nas od odluke koja su prva dva polufinalista Lige šampiona za ovu sezonu

PRVO POLUVREME:

45+2' Završena su prva poluvremena na večerašnjim utakmicama. Bajern kao gost vodi u Parizu 1:0, dok na drugom meču koji je u toku između Čelsija i Porta nema golova posle prvih 45 minuta igre

45' Nova intervencija za Navasa, Sane je pokušao da uveća prednost Bajerna

42' Pari Sen Žermen je odmah mogao da stigne do izjednačenja, Mbape je šutirao pored gola

40' GOOOOOOOOLLLL!!!!!! Bajern vodi. Erik Šupo-Moting bio je najbolji posle jedne gužve i doveo aktuelnog prvaka Evrope u prednost

39' Još jednom je u prilici bio Nejmar i ponovo je pogodio stativu

37' Nejmar je sjajno promešao odbranu Bajerna, dantastično šutirao, ali je pogodio prečku

Nejmar

33' Nejmar odlično šutira, ponovo sjajno brani Nojer

28' Rasplamsala se konačno borba, velika prilika za Pari Sen Žermen. Mbape je prošao po strani uposlio Nejmara, ali je njegov udarac Nojer odbranio

Kilijan Mbape

27' Greši odbrana domaćeg tima, ali Bajern ne koristi priliku da stigne do prednosti

26' Sane je pokušao, ali je bio neprecizan

20' Dobra kontra Parižana koju je na kraju Di Marija potpuno upropastio

9' Miler je pokušao glavom ali nije uspeo da savlada Navasa

3' Prva velika prilika za domaći tim, Mbape je šutirao pored gola

1' Počele su utakmice u Parizu i Sevilji

Fudbaleri Pari Sen Žermena dočekuju minhenski Bajern u Parizu. U prvom meču koji je odigran u Minhenu, četa Maurisija Poketina slavila je kao gost 3:2.

Aktuelni prvak Evrope nalazi se pred ispadanjem, dok tim iz Pariza želi slatku osvetu za poraz u finalu prošle sezone. Bajern sigurno ne sme unapred da se otpiše iako u sastavu neće biti prvog strelca tima Roberta Levandovskog.

- Dobro znamo da večeras moramo da postignemo bar dva pogotka da bi prošli dalje. Biće to težak zadatak, ali su ovo utakmice zbog kojih se igra fudbal i na kojima pokazuješ koliko vrediš. Želimo da napravimo podvig u Parizu i biće nam drago ako u tome uspemo - ističe Hansi Flik, trener Bajerna.

Trener Parižana Maurisio Poketino je oprezan. Imao je problema sa poslednjom linijom tima nakon izostanka kapitena Markinjosa, čije mesto će u odnosu na meč u Minhenu zauzeti Danilo.

- Sve je moguće, po meni je Bajern i dalje najbolji tim u Evropi, enormno ga respektujem. Naravno, verujem i u našu snagu i pobedu.

Čelsi igra kao preporođen od dolaska Tomasa Tuhela, a sve to ogleda se i u rezultatima kojie postižu u Ligi šampiona. Ukoliko prođe dalje, Čelsiju će ovo biti prvo polufinale od 2014. godine. Prvi meč tim iz Londona rešio je u svoju korist kao formalni gost 2:0.

I ovoga puta meč se igra kao i prošle nedelje na neutralnom ternu u Sevilji. Seržo Konseisao je odlučio da kao i na prvom meču od prvog minuta na teren pošalje reprezentativca Srbije Marka Grujića koji će zajedno sa Uribeom i Seržom Oliveirom činiti vezni red "zmajeva".

Večeras su na programu dva revanš meča četvrtfinala Lige šampiona.