I TO SE DEŠAVA: Šalke konačno pobedio, preokret Majnca protiv "Jarčeva"! (VIDEO)

bundesliga, 28. kolo

I pored trijumfa, minimalne su šanse za opstanak slavnog kluba

Šalke 04 je konačno pobedio. "Rudari" su danas u Gelzenkirhenu Augzburg sa 1:0, u utakmici 28. kola Bundeslige.

Gol za pobedu domaćeg tima postigao je Suat Serdar u četvrtom minutu.

Šalke je ostvario tek drugu pobedu u prvenstvu, a prekinuo je niz od 12 mečeva bez pobede u Bundesligi.

Augzburg se nalazi na 11. mestu prvenstva sa 32 boda, dok je Šalke na poslednjem mestu sa 13 bodova.

Fudbaleri Majnca pobedili su večeras u gostima Keln sa 3:2, u 28. kolu nemačke Bundeslige.

Strelci za Majnc bili su Žan-Pol Bucijus u 11, Karim Onisivo u 65. i Leandro Bareiro u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Golove za Keln postigli su Ondžej Duda iz penala u 43. i Elijes Skiri u 61. minutu.

Keln je na 17. poziciji sa 23 poena, dok je Majnc sa 28 bodova na 14. mestu.

U narednom kolu, Majnc će dočekati Hertu, dok će Keln gostovati Bajer Leverkuzenu.