SERGEJ SPASIO LACIO U 'MINUT DO 12', VLAHOVIĆ DVA PUTA U METU! Favoriti bez greške, MIHA pao u Rimu! (VIDEO)

serija a, 30. kolo

Danas su na programu sedam utakmica

Fudbaleri Intera pobedili su danas na svom terenu u Milanu Kaljari sa 1:0, u utakmici 30. kola italijanskog prvenstva.

Jedini gol postigao je Mateo Darmijan u 77. minutu.

Inter je ostvario 11. uzastopnu pobedu u Seriji A, ukupno 23. i prvi je na tabeli sa 74 boda, 11 više od drugoplasiranog gradskog rivala Milana.

Kaljari je pretrpeo četvrti uzastopni poraz, ukupno 18. u ligi i prvi je u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 22 boda. Kaljari ima pet bodova manje, ali i utakmicu više od Torina, koji je prvi iznad crte.

Fudbaleri Lacija pobedili su danas kao gosti Veronu sa 1:0, u utakmici 30. kola italijanskog prvenstva.

Jedini gol postigao je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić u druom minutu nadoknade vremena.

Fudbaler Lacija Felipe Kajsedo zatresao je mrežu u 47. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije gol poništen zbog ofsajda.

Rimski klub sada ima 17 pobeda i sa 55 bodova zauzima šesto mesto na tabeli. Verona je osma sa 41 bodom.

Fudbaleri Juventusa pobedili su na svom terenu Đenovu sa 3:1.

Crno-beli su poveli u četvrtom minutu golom Dejana Kuluševskog, a prednost je udvostručio Alvaro Morata u 22. minutu. Za gostujući tim pogodak je u 49. minutu postigao Đanluka Skamaka, a pobedu Juventusu obezbedio je Veston MekKeni golom u 70. minutu.

Juventus ima 18 pobeda i treći je na tabeli sa 62 boda, bodom manje od drugoplasiranog Milana. Prvi je Inter sa 74 boda.

Kaljari je pretrpeo 18. poraz u Seriji A i prvi je u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 22 boda. Kaljari ima pet bodova manje, ali i utakmicu više od Torina koji je prvi iznad crte.

Fudbaleri Napolija pobedili su kao gosti Sampdoriju sa 2:0. Golove su postigli Fabijan Ruiz u 35. i Viktor Osimen u 87. minutu.

Sampdorija je postigla gol u 75. minutu kada je strelac bio Morten Torsbi, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog prekršaja.

Napoli ima 19 pobeda i četvrti je na tabeli sa 59 bodova, a Sampdorija je posle 14. poraza 10. na tabeli sa 36 bodova.

Fudbaleri Rome pobedili su večeras na svom terenu ekipu Bolonje sa 1:0, u meču 30. kola italijanske Serije A.

Jedini gol na meču postigao je Borha Majoral u 44. minutu.

Na tabeli Serije A Roma je sedma sa 54 boda, dok je Bolonja, koju sa klupe vodi srpski trener Siniša Mihajlović, na 11. mestu sa 34 boda.

Fudbaleri Atalante pobedili su u gostima Fiorentinu sa 3:2.

Golove za Atalantu su postigli Duvan Zapata u 13. i 40. i Josip Iličić iz penala u 70. minutu.

Dvostruki strelac za Fiorentinu bio je srpski internacionalac Dušan Vlahović u 57. i 66. minutu.

Atalanta je četvrta sa 61 poenom, dok je Fiorentina 15. sa 30 bodova.

Serija A, 30. kolo:

Nedelja:

Inter – Kaljari 1:0 (Darmijan 77) Juventus – Đenova 3:1 (Kuluševski 4, Morata 22, MekKeni 70 - Skamaka 49)

Sampdorija – Napoli 0:2 (Ruiz 35, Osimen 87)

Verona - Lacio 0:1 (Milinković-Savić 90+2)

Roma – Bolonja 1:0 (Majoral 44)