IBRAHIMOVIĆ POCRVENEO, ALI JE MILAN IPAK SLAVIO: Specija do pobede posle preokreta, Lukić akter pobede Torina!

30. kolo, SERIJA A

Pokušavala je Parma da se vrati na sve načine, da osvoji barem bod u borbi za opstanak

Milan je u susretu 30. kola Serije A gostovao u Parmi i uz dosta problema slavio sa 3:1.

Nije to bila nimalo lagana utakmica za Milan, ali gostujući tim je na kraju proslavio jako važna tri boda sa kojima ostaje na drugom meestu i primakao se svom cilju, a to je ipak plasman u Ligu [ampiona.

Gosti nisu briljirali, daleko od toga, ali kvalitet je danas bio na njihovoj strani. Poveli su u osmom minutu, kada je Ante Rebić postigao sjajan gol nakon sjajne asistencije Zlatana Ibrahimovića.

U 44. minutu Teo Hernandez je proigrao Kesiea, koji postiže gol za 2:0 i izgledalo je da će Milan bez većih problema ostvariti trijumf.

Pola sata pre kraja Zlatan Ibrahimović je isključen i to je bio veliki problem za Milan, a naročito su se stvari zakomplikovale u 66. minutu kada je Gagliolo smanjio na 2:1.

Pokušavala je Parma da se vrati na sve načine, da osvoji barem bod u borbi za opstanak, ali Milan je izdržao i sada mirno čeka duel sa Đenovom na San Siru.

Ne samo da su gosti izdržali da ne prime gol, nego je iz kontre Leao u 94. minutu overio trijumf svog tima. Prethodno je dobar deo terena pretrčao, a potom ga uposlio njegov zemljak Dalot.

Fudbaleri Specije pobedili su danas na svom terenu Krotone sa 3:2.

Krotone je poveo golom Kofija Điđija u 40. minutu, izjednačio je Danijele Verde u 63., a novu prednost gostujućem timu doneo je Simi pogotkom u 78. minutu.

Međutim, Specija je u samom finišu meča stigla do pobede zahvaljujući golovima Đulija Mađorea u 90. i Martina Erlića u 92. minutu.

Specija je 14. na tabeli Serije A sa 32 boda, dok je Krotone i dalje poslednji sa samo 15 osvojenih bodova.

Fudbaleri Torina pobedili su večeras Udineze u gostima sa 1:0.

Strelac u Udinama je bio Andrea Beloti u 61. minutu.

Srpski fudbaler Saša Lukić igrao je od 64. minuta za Torino.