SLOVENCI STOPIRALI HRVATE, TURCI ŠOKIRALI HOLANDIJU! Kiks svetskog prvaka, Portugal jedva! (VIDEO)

KVALIFIKACIJE ZA SP 2022

Fudbaleri Turske pobedili su danas na svom terenu Holandiju sa 4:2, na startu Grupe G kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u fudbalu.

Strelci za Tursku bili su Burak Jilmaz u 15, 34. iz penala i 81. i Hakan Čalhanoglu u 46. minutu.

Golove za Holandiju su postigli Dejvi Klasen u 75. i Luk de Jong u 76. minutu.

U narednom kolu, Turska će gostovati Norveškoj, dok će Holandija dočekati Letoniju.

U istooj grupi, Crna Gora je posle preokreta savladala Letoniju u gostima - 2:1 (1:1).

Domaći su poveli golom Ikaunieksa u 40. minuta, a Stevan Jovetić je izjednačio već u 41.

Napadač Monaka je u finišu doneo pobedu Crnogorcima, golom u 83. minutu.

Takođe u okviru grupe G, Norveška je bila ubedljiva na gostovanju Gibraltaru - 3:0.

Sverlot je doveo "Vikinge" u vožstvo u 43. minutu, a Kristijan Torstvet duplirao prednost samo dva minuta kasnije.

Svenson je overio tri boda golom u 57. minutu.

U Grupi A u kojoj je Srbija, Portugal je tek minimalnim rezultatom savladao Azerbejdžan i to dosta srećnim golom.

Maksim Medvedev je postigao autogol kojim je rešen meč.

U Grup D, Finska i Bosna i Hercegovina su remizirali 2:2, a svi golovi pali su u drugom delu igre.

Gosti su poveli golom Pjanića u 55. minutu, a samo tri minuta kasnije izjednačio je Temu Puki.

Isti igrač je doneo preokret u 77. minutu, ali je Bosna izvukla bod pogotkom Stevanovića u 84. minutu.

U istoj grupi, aktuelni svetski prvak Francuska nije uspela da savlada kao domaćin Ukrajinu - 1:1.

Poveli su "Galski petlovi" golom Antoana Grizmana u 19. minutu.

Ukrajinci su izjednačili autogolom Kimpembea u 57. minutu.

Belgija nije dozvolila iznenađenje već je savladala Vels sa 3:1 , posle preokreta.

Gosti su poveli golom Vilsona u 10. minutu, de Brajne je izjednačio u 22.

Samo dva minuta kasnije, domaći su stekli prednost pogotkom Torgana Azara. Romelu Lukaku je overio trijumf sa bele tačke, u 73. minutu.

U istoj, E Grupi, Češka je bila vrlo ubedljiva i slavila sa 6:2 na gostovanju Estoniji.

Strelci za domaće su bili Sapinen u 12. i Anier u 86. minutu. Između toga za Čehe su pogađali Šik u 18. minutu, Barak u 27, Souček u 32, 43. i 48. i Jankto u 56. minutu.

U Grupi H nije bilo golova u duelu Kipra i Slovačke.

Rusija je slavila u Malti sa 3:1 golovima Džjube u 23, Fernandeša u 35. i Soboleva u 89. minutu. Počasni gol za domaće je delo Mbonga u 56. minutu.

Slovenija je napravila iznenađenje i savladala suseda Hrvatsku sa 1:0.

Jedini gol postigapo Lovrić u 15. minutu.