ČELSI NA JEDVITE JADE DO POLUFINALA, IHEANAČO IZBACIO JUNAJTED! Lester jači od "Đavola", imamo derbi u polufinalu!

FA kup

Tomas Tuhel imaće šta da kaže svojim izabranicima

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u polufinale FA kupa, pošto su danas na svom terenu pobedili Šefild junajted sa 2:0.

Čelsi je poveo autogolom Olivera Norvuda u 24. minutu, a pobedu i prolaz dalje potvrdio je Hakim Zijeh u 92. minutu.

Čelsi ni u petnaestoj utakmici pod Tuhelovom komandom nije doživeo poraz i nije primio gol preko 900 minuta, međutim, neće biti zadovoljan onime što je video na "Stamford bridžu", jer su "plavci" imali veliku sreću da ostvare trijumf.

Nemački stručnjak će sigurno imati da kaže, posebno rezervistima, pošto je ubacio čak 9 novih igrača u tim u odnosu na meč protiv Atletiko Madrida u Ligi šampiona.

Ako se pogleda kompletan tok meča Šefild je stvorio više opasnijih šansi i samo je pukom srećom ostao bez datog gola.

U polufinale FA kupa ranije su se plasirali Mančester Siti i Sautempton.

Poslednji polufinalista postao je poznat posle meča Lestera i Mančester junajteda a koji su u svoju korist rešile "Lisice" 3:1 (1:1).

Domaćin je poveo u 24. minutu kada je Iheanačo kaznio početničku grešku Freda.

Izjednačio je posle sjajne akcije u 38. minutu Mejson Grinvud.

Tilemans je vratio prednost Lesteru u 52. minutu na asistenciju Iheanača, a Nigerijac je definitivno bio junak utakmice jer je postigao svoj drugi gol u 78. minutu.

U polufinalu će se sastati Mančester Siti - Čelsi i Sautempton - Lester.