MILENKOVIĆ STRELAC U REMIJU PROTIV PARME! Gatuzo nadmudrio Mihajlovića

serija a, 26. kolo

Danas se igra ukupno sedam utakmica 26. kola

Objavljeno: 00:39h

Fudbaleri Rome pobedili su danas na svom terenu Đenovu sa 1:0, u utakmici 26. kola italijanskog prvenstva.

Jedini gol postigao je Đanluka Manćini u 24. minutu na asistenciju Pelegrinija.

Roma je ostvarila 15. pobedu u Seriji A i popela se na četvrto mesto na tabeli sa 50 bodova.

Đenova je nastavila niz utakmica bez pobede, a posle 11. poraza zauzima 13. mesto na tabeli sa 27 bodova.

U mečevima koji su počeli od 15 časova, Fiorentina i Parma odigrali su nerešeno (3:3), a strelac drugog gola za tim iz Firence, bio je naš reprezentativac Milenković u 42. minutu.

Milan je ponovo prišao gradskom rivalu Interu na samo tri boda. Oni su kao gosti pobedili ekipu Verone rezultatom 2:0. Strelci za ,,Rosonere'' bili su Krunić u 27. minutu i Dalo u 50. minutu.

Lazović je odigrao ceo meč za ekipu Verone, a Ilić je ušao u 57. minutu.

Sampdorija i Kaljari odigrali su nerešeno, 2:2 (0:1).

Poveli su gosti u 11. minutu, a strelac je bio Žoao Pedro. To je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U 78. minutu, Ramirez je poslao sjajnu loptu u šesnaesterac gostiju, a Berešinski je iskosa sa desne strane zakucao loptu u mrežu. Samo dva minuta kasnije, Gabijadini je izgradio poziciju za šut i sa oko 20 metara savladao golmana Kragna.

U poslednjem minutu nadoknade vremena, Naigolan je šutirao iz prve sa 25 metara, a lopta je prevarila golmana Sampdorije i završila u golu.

Nakon ovog meča, Sampdorija je na 10. mestu sa 32 boda, dok je Kaljari na 17. mestu sa 22 boda.

U poslednjoj utakmici dana, Napoli je na stadionu ,,Dijego Armando Maradona'' pobedio Bolonju rezultatom 3:1 (1:0).

Napoli je poveo već u 8. minutu preko Insinjea. U 65. minutu, nakon istrčane kontre, Viktor Osimen je duplirao prednost.

U 73. minutu, tim Siniše Mihajlovića je smanjio prednost preko Sorijana.

Konačan rezultat, postavio je Insinje u 76. minutu svojim drugim golom na meču.

Nakon ove utakmice, Napoli je na 6. mestu sa 47 osvojenih bodova, dok je Bolonja na 12. mestu sa 28 bodova.

Roma - Đenova 1:0 (Manćini 24)

15.00 Fjorentina - Parma 3:3 (Martinez 28', Milenković 42', 94' Jakoponi a.g. - Kucka 32', Kurtić 72', Mihaila 90')

15.00 Verona - Milan 0:2 (Krunić 27', Dalo 50')

15.00 Krotone - Torino 4:2 (Simi 27'p., 54', Reka 80', Una 94' - Mandragora 45', Sanabria 84')

18.00 Sampdorija - Kaljari 2:2 (Berešinski 78', Gabiadini 80' - Žoao Pedro 11', Naigolan 96')

20.45 Napoli - Bolonja 3:1 (Insinje 8', 76', Osimen 65' - Soriano 73')