DVA GOLA ASANA ZA POBEDU PARTIZANA! Crno- beli došli do 14. pobede zaredom

Superliga Srbije, 25. kolo

Sva dešavanja mogli ste da pratite na našem portalu Espreso

Objavljeno: 18:56h

Derbi 25. kola Superlige Srbije se igrao na stadionu u Humskoj gde je Partizan savladao Vojvodinu sa 2:0.

Od početka utakmice se videlo da se radi o derbiju, o utakmici velike važnosti i tako da smo videli jak ritam meča dosta borbe i startova.

Prvu priliku su crno- beli imali u sedmom minutu kada je Asano propustio šansu posle pasa Jojića. Samo tri minuta kasnije ponovo priliku za domaće propušta Japanac.

To je trgo ekipu Vojvodine, koja je pokušala preko Mrkaića.

FK Partizan

Partizan je poveo u 25. minutu kada je posle pasa Jojića Takuma Asano iskosa sa desne strane pogodio malu mrežu golmana gostiju.

Opet se Vojvodina probudila posle primljonog gola, i pokušala preko Nikole Drinčića koji je iz kornera šutirao direktno na gol, ali je Stojković bio spreman.

Veliku šansu je propustio Asano pred sam kraj prvog poluvremena kada ga je sjajno uposlio Natho, ali je Japanac sa nekih pet metara šutirao pored gola.

U drugom poluvremenu nismo ništa vredno pomena videli do 64. minuta, kada je Partizan poveo sa 2:0. Opet je bio strelac Asano, posle sjajnog pasa koji mu je uputio Bibars Natho čija je lopta prošla kroz odbranu gostiju. Japanac je potom iz okreta savladao golmana Vojvodine.

Imao je ponovo Nikola Drinčić priliku da savlada Stojkovića iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla preko gola.

Potom su se ređale šanse Bajbeka i Lazara Markovića koji nisu donele ubedljiviju prednost Partizana.

FK Partizan

Pred sam kraj se ponovo istakao Stojković, prvo je odbranio novi pokušaj iz slobonog udaraca Drinčiću, da bi potom zabeležio još jednu intervenciju posle kornera.

To je bila poslednja prilika na utakmici.

Partizan je ovom pobedom prekinuo niz od tri poraza zaredom od Vojvodine, i došao do svoje 14. pobede u nizu.

Partizan posle ove pobede ima 62. boda i nalazi se na drugom mestu. dok Vojvodina je treća sa 50 bodova.

U sledećem kolu crno- beli će gostovati Radu, a belo- crveni će dočekati Javor.

II POLUVREME

90+3 minut - KRAJ UTAKMICE! Ovo je bila poslednja akcija na utakmici. Partizan je pobedio i prekinuo niz od tri poraza zaredom. Dvostruki strelac na meču je bio Takuma Asano.

90+3 minut - Opet velelepna odbrana Stojkovića posle još jednog pokušaja gostiju.

90+ 2 minut - Sjajna odbarna Stojkovića posle šuta Drinčića iz slobodnog udarca, pa potom su gosti pokušali iz odbitka ali je i taj udarac zaustavio golman Partizana.

1 / 5 Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

88. minut - Pokušaj Lazara Markovića sa nekih 20. metara koji odlazi pored gola.

85. minut - Šansa za Bajbeka koji je šutirao iskosa sa leve strane ali nije bilo preblema za golmana Vojovdine.

78. minut - Stanojević zbog prigovora dobija žuti karton.

76. minut - Drinčić iz slobodnog udarca šutira preko gola, posle sporne situacije jer klupa Partizana smatra da je trebao da se svira faul nad Obradovićem, nakon čega su gosti dobili prekršaj.

72. minut - Izlazi dvostruki srtrelac na utakmici Takuma Asano, njega menja Bajbek.

70. minut - Najbolja šansa na utakmici za Vojvodinu. Prekid sa desne strane izvodi Drinčić loptu je prvo uhvati pa ispustio Stojković na nekih pet metara od gola, ali srećom po Partizan Novosađani to nisu kaznili.

65. minut - Natho napušta igru, menja ga Suma. Još jedna dobra partija Izraelca.

64. minut - GOL ZA PARTIZAN 2:0 ASANO JE STRELAC! Prelep pas Natha kroz celu odbranu Vojvodine ka Asanu koju je prmio na nekih pet metara i potom šutem iz okreta savladao po drugi put golmana Simića.

62. minut - Dve izmene kod Vojvodine izlaze Simić i Mrkaić, a njih menjaju Gemović i Zukić.

60. minut - Povukao je kontru Lazar Marković, ali dao loš pas za Asana i nažalost je propala ova potencijalmo dobra prilika za Partizan.

56- minut - Pokušavaju crno- beli da dođu do drugog gola, ali dobro deluje odbrnana Vojovdine, koja odbija za sada napade Partizana.

54. minut - Kombinacija Mrkaića i Bojića koja ekipi iz Novog Sada nije donela priliku za gol.

50. minut - Na drugoj strani Lazar Marković je faulirao Andrića.

49. minut - Oštar prekrašaj Bojića nad Vujačićem, lopta će biti za Partizan.

45. minut - Izmene kod obe ekipe u Partizanu ulazi Lazar Marković, a izlazi Jović. Dok kod Vojvodine u igru je ušao Stojković, a u svalčionici je ostao Devetak, dok je Bojić zamenio Novevskog.

Počelo je drugo poluvreme.

I POLUVREME

45. minut - Glavni sudija meča nije produžio prvo poluvreme, tako da se na pauzu ide sa prednosti Partizana od 1:0. Fudbal sa dosta tempa i šansi prvenstveno pred golom Vojvodine, gledali smo u prvom delu utakmice.

1 / 7 Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

43. minut - Kakvu je šansu propustio Asano, lep pas mu je dao Natho koji ga je izbacio sam ispred gola i nestvarno kako je Japanac uspeo da promaši, lagano je mogla prednost Partizana mogla biti duplirana.

40. minut - Posle velike borbe na sredini terena dolazi lopta do Miljkovića koji centrira iskosa sa desne strane,potom izbacuje Saničanin loptu koja dolazi do Asana, a on iz kolena šutira, nađalost pogađa samo spoljni deo mreže.

36 minut - Lopta je trenutno više u posedu tima iz Novog Sada koji kruže oko kaznenog prostora Partizana, ali ne mogu da dođu do šanse za gol.

32. minut - Posle centaršuta Jovića sa leve strane, glavom pukašava Miljković, ali lopta odlazi pored leve stative gola koji brani Marko Simić.

29. minut - Vojvodina pokuašava da odma stigne do poravnjenja, Drinčić je iz kornera pokušao da ugrozi gol Partizana.

25. mintu - GOL ZA PARTIZAN 1:0! Lepo je Jojić uposlio Asana koji je iskosa sa desne strane kaznenog prostora, šutirao i pogodio malu mrežu gola Vojvodine.

21. minut - Ulazimo u malo mirniji ritam utakmice, igra se uglavnom na sredini terena.

17. minut - Prvi žuti karton donija Novevski posle starta nad Vujačiću.

14. minut - Prodire Mrkaić po levoj strani, ubacuje loptu u kazneni prostor po zemlji, ali tamo nije bilo njegovih saigrača. Vojvodina postaje sve agresivnija.

10. minut - Nova šansa za crno- bele pokušao je Asano, ali lopta odlazi pored leve stative gola Simića.

7. minut - Prva šansa za Partizan, Jojić je povukao od sredine terena, na nekih 20 metara uposlio je Asana na desnoj strani koji je vratio ka sredini, tu se našao Jović koji je šutirao pored gola.

3. minut - Odma se počelo sa jakim ritmom videli smo prodore ka golu i jedne i druge ekipe. Igra se otvoreno.

Utakmica je počela.

FK Partizan: Stojković – Miljković, S. Marković, Vujačić, Obradović – Šćekić, Jojić – Asano, Natho, Jović – Holender.

FK Vojvodina: N. Simić – Andrić, Bralić, Saničanin, Devetak, Đorđević – Drinčić – Vukadinović, Novevski , V. Simić – Mrkaić.