CRVENA ZVEZDA UBEDLJIVA PROTIV PROLETERA! Katai spustio zavesu na sjajnu partiju

superliga, 24. kolo

Fudbaleri Crvene zvezde, pobedili su Proleter u okviru 24. kola Superlige rezultatom 4:0

Objavljeno: 02:19h

Fudbaleri Crvene zvezde, zabeležili su pobedu nad Proleterom 4:0 (2:0) na stadionu ,,Rajko Mitić'' u okviru 24. kola Superlige.

Dejan Stanković izveo je na teren većinu prvotimaca i pobedom je želeo da se što pre zaboravi eliminacija od Milana.

Već u prvom minutu, Milan Pavkov je imao solidan šut iskosa sa leve strane, a lopta je otišla pored desne stative.

U 16. minutu, Ben je izveo prelep slobodan udarac sa 20 – ak metara, a lopta je pogodila stativu.

Samo četiri minuta kasnije, Milan Pavkov je izašao sam ispred golmana Župića, ali je njegov šut otišla pored stative.

Crveno – beli su poveli u 22. minutu autogolom Leandra (1:0).

U 32. minutu, Veljko Nikolić je ostao sam unutar šesnaesterca, niko mu nije izašao u blok od igrača Proletera. Namestio se i šutirao, a lopta je završila iza leđa Župića (2:0).

Rezultatom 2:0 se otišlo na odmor.

U 55. minutu, Nikolićev centaršut sa leve strane, Leandro nije uspeo da izbaci iz šesnaesterca. Lopta se odbila od Marjanovića do Bena koji je pogodio prazan gol (3:0).

Do kraja meča, Crvena zvezda je postigla još jedan gol. U 90. minutu, Gajić je centrirao sa desne strane, a najviši u skoku je bio Katai koji je pogodio za konačnih 4:0.

Nakon ovog meča, Crvena zvezda je ostala na prvom mestu sa 65 osvojenih bodova, dok je Proleter na 7. mestu sa 36 bodova.

U narednom kolu, Crvena zvezda gostuje u Bačkoj Topoli ekipi TSC-a, dok Proleter dočekuje Radnički iz Niša.

Drugo poluvreme

90. minut GOL! Posle perioda bez uzbuđenja, Aleksandar Katai postiže gol. Centaršut Gajića sa leve strane, iskoristio je Katai, koji je bio najviši u skoku. Loptu je zakačio golman Župić, a ona se od prečke odbila u gol.

78. minut U igru ulazi Viktor Odada, umesto Veljka Nikolića. Ovo je debi Odade za ekipu Crvene zvezde na zvaničnim utakmicama.

75. minut Iz igre izlazi Pavkov, ulazi Nikola Krstović, a Gavrić je zamenio Bena.

73. minut Lep prodor Kataija, udarac iskosa sa leve strane, ali Župić hvata živu loptu.

69. minut Pokušaj Veljka Nikolića sa 25 metara, lopta odlazi preko gola.

67. minut Udarac Kataija sa distance, Župić lagano interveniše.

55. minut GOL! Strelac - Ben. Loptu je centrirao po zemlji sa leve strane Veljko Nikolić. Loptu je ispucao Leandro, a pogodila je Marjanvića. Ona je došla do Bena koji je zakucao loptu u prazan gol.

Trener Dejan Stanković, izvršio je dve izmene u odnosu na prvo poluvreme. U igru su ušli Aleksandar Katai i Slavoljub Srnić, a iz igre su izašli Mirko Ivanić i Gelor Kanga.

Prvo poluvreme

Nakon vrlo dinamičnog prvog poluvremena, na odmor se odlazi sa prednošću Zvezde 2:0.

43. minut Veljko Nikolić je pokušao iz neposredne blizine, gola ali je golman Župić fantastično intervenisao i izbacio loptu u korner.

41. minut Rodić je nakon centaršuta sa desne strane šutirao glavom, ali je golman Proletera fantastično odbranio.

35. minut Živojinović se našao iskosa sa desne strane, šutirao, ali ga je Gajić izblokirao i izbacio loptu u korner.

32. minut GOL! Proleter je bez Leandra, koji je morao zbog povrede da izađe van terena. Kanga je prosledio loptu do Bena, on je poslao na krilo do Gajića. Pronašao je u srcu šesnaesterca Veljka Nikolića. On je ostao usamljen, namestio se i preciznim udarcem duplirao prednost crveno - belih.

27. minut Leandro se povredio, ukazana mu je lekarska pomoć.

26. minut Mirko Ivanić je šutirao sa 18 metara, lopta je otišla iznad prečke.

22. minut GOL! Ivanić je proigrao Milana Rodića na levoj strani, on centrirao po zemlji a Leandro je u nameri da interveniše pogodio sopstvenu mrežu.

20. minut Kakva šansa za Crvenu zvezdu ! Milan Borjan je ispucao loptu, a pogrešio je Marjanović. Pavkov je izašao jedan na jedan sa golmanom Proletera, ali je lopta otišla pored gola.

17. minut Mirko Ivanić je prošao po levoj strani i pokušao da lobuje Župića, ali je lopta otišla preko gola.

16. minut Ben je izveo slobodan udarac sa 20 metara. Lopta je pogodila stativu, a Milošević je otklonio opasnost.

14. minut Kanga je sjajno uočio Ivanića na desnoj strani, koji je iz prve hteo da proigra Pavkova. On je šutirao sa desetak metara iskosa, a lopta je otišla preko gola.

10. minut Rodić je dodao loptu do Mirka Ivanića koji je sjajno šutira sa dvadesetak metara, a lopta je pogodila prečku.

1.minut Već u prvom minutu, Milan Pavkov je zahvatio polu-volej, a lopta je prohujala pored desne stative.

Ekipa Crvene zvezde, utakmicu će početi u sledećem sastavu: Borjan – Gajić, Milunović, Degenek, Rodić – Petrović, Nikolić – Ben, Kanga, Ivanić - Pavkov.