PETARDE BAJERNA I ŠTUTGARTA, LAJPCIG PREOKRENUO U 93'!: Volfsburg prati vodeće, Dortmund ubedljiv! (VIDEO)

23. kolo bundeslige

Postignuto čak 17 golova

U okviru 23. kola nemačke Bundeslige u terminu od 15:30, odigrane su četiri utakmice na kojima su postignuti sledeće rezultati.

Bajern je ponovo onaj stari, izgleda da je proces aklimizatizacije posle povratka iz Katara. Prvo je to na svojoj koži osetio Lacio, a sada i Keln koji je ispraćen sa pet golova u mreži 5:1.

Erik Maksim Čupo Moting je načeo Keln u 18. minutu, drugi gol je delo koga drugog nego Roberta Levandovskog u 33, dok je svoj durgi gol postigao u 65. minutu. Četvrti i peti gol Bejerna na utakmici su delo Serža Gnabrija u 82 i 86. minutu. Jedini gol za goste je dao Škiri u 49. minutu igre.

Fudbaleri Borusije Dortmund su posle skromnog prvog poluvremena, gde nismo videli pogodak,sve nadokanadili u drugom gde su postigli tri, a nisu primili nijedan. I tako savladali Arminiju Bilefeld sa 3:0.

Prvo jeDaud pogodio u 48. minutu, samo deset minuta kasnije iz penala je Džejdon Sančo povećao prednost. Dok je konačan rezultat postavio Reinier 81. minutu.

Štutgart je bio ubedljiv protiv najslabije ekipe u ligi Šalkea sa 5:1.

Japanac Vanadu Endo je sa svoja dva gola za manje od pola doveo svoj tim u vođstvo. Potom je Saša Kalajdžić momak rođen u Beču, inače srpkog porekla u 34. minutu postigao treći gol za Štutgart, a svoj prvi na utakmici.

Jedini gol za Šalke je dao Sead Kolašinac u 40., a penal nije iskoristio Bentaleb u 72 . minutu. Da bi pred sam kraj meča prvo Klement u 88., a potom Didavi u nadoknadi vremena postavili konačan rezlultat.

Volfsburg je svoju seriju dobrih rezultata nastavio i protiv Herte koju je pobedio sa 2:0.

Poveli su ''Vukovi'' u 38. minutu autogolom Kluntera, da bi konačan rezultat postavio Lakroa u 89. minutu igre.

Fudbaleri Lajpciga pobedili su večeras Borusiju Menhengladbah sa 3:2.

Lajpcig je pobedio posle velikog preokreta, pošto je Borusija imala dva gola prednosti na poluvremenu, a strelci su bili Jonas Hofman iz penala u šestom i Markus Tiram u 19. minutu.

Izjednačenje su doneli Kristofer Nkunku u 57. i Jusuf Poulsen u 66. minutu.

Gol za pobedu Lajpciga u trećem minutu nadoknade dao je Aleksander Sorlot.

Lajpcig je vezao pet pobeda i drugi je na tabeli nemačkog prvenstva sa 50 bodova, dok Borusija ima 33 i na osmom je mestu.

23. kolo Bundesliga:

Subota: Bajern- Keln 5:1 (Čupo Moting 18, Levandovski 33, 65, Gnabri 82, 86; Škiri 49)

Dortumund- Bilefeld 3:0 (Daud 48, Sančo 58, Reinier 81)

Štutgart- Šalke 5:1 (Endo 10, 34, Kalajdžić 34, Klement 88, Didavi 90+ 2; Kolašinac 40)

Volfsburg- Herta 2:0 (Klunter(autogol) 38, Lakroa 89)

Lajpcig - Menhengladbah 3:2 (Nkunku 57, Poulsen 66, Serlot 90+3 - Hofman 6p, Tiram 19)