KOSTIĆ NASTAVIO SA ASISTENCIJAMA - PAO I STRAŠNI BAJERN! Jović se povredio, Borusija otpisala Šalke! (VIDEO)

BUNDESLIGA, 22. KOLO

Najveći derbi Nemačke igra se od 18.30 kada fenjeraš Šalke dočekuje Dortmund

Fudbaleri Ajntrahta pobedili su danas na svom terenu Bajern iz Minhena sa 2:1, u derbi meču 22. kola nemačke Bundeslige.

Ajntraht je golovima Daičija Kamade u 12, na asistenciju Filipa Kostića, i Amina Junesa u 31. minutu poveo sa 2:0 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Bajern je dominirao u nastavku, ali je uspeo samo da smanji na 2:1 pogotkom najboljeg fudbalera sveta Roberta Levandovskog u 53. minutu, posle sjajnog prodora i dodavanja Leroja Sanea.

Bajern je vezao drugi meč bez pobede u Bundesligi, ali je i dalje prvi na tabeli sa 49 bodova, dok je Ajntraht četvrti sa sedam bodova manje.

Luka Jović je igrao od starta a zamenjen je u 68. minutu posle blaže povrede.

Fudbaleri Union Berlina su u gostima bili bolji od Frajburga sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Griša Premel u 64. minutu.

Union Berlin je trenutno sedmi na tabeli sa 33 boda, dok je Frajburg sada deveti sa dva boda manje.

Trijumf u gostima upisao je i Majnc koji je sa 2:1 iznenadio Borusiju Menhengladbah.

Karim Onisivo je doneo vođstvo Majncu u desetom minutu, izjednačio je Lars Štindl u 26, a za pobedu gostujućeg tima pogodio je Kevin Šteger u 86. minutu.

Menhengladbah je vezao i četvrti meč bez pobede, osmi je na tabeli sa 33 boda, dok je Majnc pretposlednji sa 17 bodova.

Fudbaleri Štutgarta su u gostima pobedili Keln sa 1:0, a strelac pobedničkog gola bio je Saša Kalajdžić u 49. minutu.

Štutgart je deseti na tabeli sa 29 bodova, dok je Keln na 14. poziciji sa 21 osvojenim bodom.

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su večeras u gostima fenjeraša i najljućeg rivala Šalke sa 4:0.

Golove za Borusiju su postigli Džejdon Sančo u 42, Erling Haland u 45. i 79. i Rafael Gereiro u 60. minutu.

"Milioneri" su upisali 11. pobedu u prvenstvu i sa 36 bodova zauzimaju šestu poziciju, dok su "Rudari" na poslednjem 18. mestu sa devet poena i praktično nez realnih šansi da opstanu u najjačem rangu.

U narednom kolu, Borusija će dočekati Arminiju, dok će Šalke gostovati Štutgartu.