SERGEJ ASISTIRAO ZA POBEDU LACIJA: Mogao i do gola, ali... ILIĆ STRELAC ZA VERONU, MIHI REMI ZA ROĐENDAN! (VIDEO)

Serija a, 23. kolo

Večeras se igralo ukupno tri utakmice ovog kola

Fudbaleri Lacija pobedili su danas na svom terenu Sampdoriju sa 1:0, u utakmici 23. kola italijanske Serije A.

Pobedu Rimljanima i tri boda doneo je Luis Alberto u 24. minutu na asistenciju Sergeja Milinković-Savića.

Srpski reprezentativac je mogao i do gola u nadoknadi drugog poluvremena, ali je nesebično pokušao da asistira Vedatu Murićiju, međutim taj pas nije prošao.

Lacio je upisao 13. pobedu od početka šampionata i trenutno je četvrti na tabeli sa 43 boda, dok je Samp deseti sa 30 bodova.

"Orlovi" u narednom kolu Serije A gostuju Bolonji, a Sampdorija dočekuje Atalantu.

Fudbaleri Đenove i Verone odigrali su večeras nerešeno 2:2.

Povela je Verona golom srpskog internacionalca Ivana Ilića u 17. minutu, da bi Đenova izjednačila u 48. minutu preko Eldora Šomurodova.

Novu prednost Veroni je doneo Davide Faraoni golom u 61. minutu, da bi izjednačenje i konačan rezultat postavio Milan Badelj u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Verona je deveta sa 34 poena, dok je Đenova na 11. mestu sa 26 bodova.

U narednom kolu Verona će dočekati Juventus, dok će Đenovljani gostovati Interu.

Fudbaleri Sasuola i Bolonje igrali su nerešeno 1:1 (0:1).

Povela je Bolonja golom Roberta Sorijana u 17. minutu, da bi izjednačenje Sasuolu doneo Franćesko Kaputo pogotkom u 52. minutu.

Bolonja je od 30. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je direktan crveni karton dobio Aron Hiki.

Sasuolo je na osmom mestu sa 35 poena, dok je Bolonja osvojila 25 bodova i zauzima 12. poziciju.

U narednom kolu Sasuolo će gostovati Torinu, dok će Bolonja dočekati Lacio.