KATASTROFA NAPOLIJA: Srpski derbi pripao Veroni, SMS nosio Lacio

Fudbaleri Verone, pobedili su Napoli posle preokreta rezultatom 3:1 (1:1)

Fudbaleri Verone pobedili su danas Napoli sa 3:1, u 19. kolu Serije A.

Napoli je poveo već u prvom minutu golom Irvinga Losana.

Federiko Dimarko je izjednačio do poluvremena, golom u 34. minutu.

Pobedu Veroni doneli su Antonin Barak u 62. i Matija Zakanji u 79. minutu.

Srpski fudbaleri Ivan Ilić i Darko Lazović igrali su celu utakmicu za Veronu, kao i Nikola Maksimović za Napoli.

Verona je deveta na tabeli sa 30 bodova, četiri manje od šestoplasiranog Napolija, od kog ima utakmicu više.

U meču koji je počeo u 18 časova, Lacio je na Olimpiku pobedio Sasuolo rezultatom 2:1 (1:1).

Sasuolo je poveo već u 6. minutu golom Kaputa nakon asistencije Filipa Đuričića.

Izjednačio je Sergej Milinković Savić u 25. minutu, da bi konačan rezultat postavio Imobile u 71. minutu.

Fudbaleri Sampdorije su večeras kao gosti pobedili Parmu sa 2:0, u 19. kolu italijanske Serije A.

Sampdorija je pitanje pobednika rešila u prvom poluvremenu golovima Maja Jošida u 25. i Balde Kejite u 34. minutu.

Sampdorija je zabeležila osmu pobedu u prvenstvu i sa 26 bodova zauzima desetu poziciju. Parma je nastavila da posrće, i sa desetim porazom u šampionatu se nalazi na 19. mestu sa 13 bodova.

U narednom kolu, Sampdorija će dočekati Juventus, dok će Parma gostovati Napoliju.

U ostalim mečevima, postignuti su sledeći rezultati:

Serija A, 19. kolo:

Nedelja: Juventus – Bolonja 2:0 (1:0) Artur 15, Mekeni 71 Đenoa – Kaljari 1:0 (1:0) Destro 10 Verona – Napoli 3:1 (1:1)) Dimarko 34, Barak 62, Zakanji 79 - Lozano 1 Parma – Sampdorija 0:2 (0:2)

Jošida 24, Keita 35

Subota: Roma – Specija 4:3 Milan – Atalanta 0:3 Udineze – Inter 0:0 Fiorentina – Krotone 2:1 Petak: Benevento – Torino 2:2

Djenova je sa 1:0 pobedila Kaljari, golom Matije Destra u 10. minutu.