POLUVREME 0, A ONDA RASPUCAVANJE: Brutalnih poslednjih pola sata u Valensiji i na kraju nema pobednika!

Primera, 20. kolo

U utakmici u kojoj je viđeno četiri gola, početak i nije nešto obećavao

U okviru 20. kola španske Primere Levante i Valjadolid su podelili bodove 2:2.

U utakmici u kojoj je viđeno četiri gola, početak i nije nešto obećavao.

Susret je počeo oprezno sa obe strane, a tako se igralo veći deo prvog poluvremena. Valjadolid je u osmom minutu prvi put zapretio, kada je Ruben Alkaraz primio pas na šesnaest metara, ali je njegov šut završio iznad prečke.

Uglavnom Valjadolid je bio ta ekipa koja je imala malu inicijativu, pa do odlaska na odmor Alkaraz je ponovo bio u prilici, nakon što je glavom pokušao pogoditi donji desni ugao gola, ali je golman Levantea, Abarisketa fantastično reagovao i spasao svoj tim.

FK Levante

U nastavku je viđena goleada. Utakmica se otvorila, a obe ekipe su krenule da stvaraju šanse.

U 64. minutu domaćin je preko Alkona koji je dobro primio pas De Frutosa i u protivničkom šesnaestercu odlično reagovao i poslao loptu u mrežu, stigao do vođstva.

Samo deset minuta je trebalo gostima da uzvrate udarac. Tada je Alkaraz uputio odličan udarac sa nekih dvadesetak metara i loptu u mrežu poslao tik uz stativu.

Nisu još ni prestali sa slavljem na klupi gostiju, kada je Valjadolid došao do preokreta golom Aberiskete koji je odlično reagovao u gužvi.

Kada su svi mislili da bodovi odlaze iz Valensije, srpski fudbaler Nemanja Radoja je u 83. minutu odlično asistirao Rodžeru koji je šutirao po golu, lopta je promenila pravac, a Masip je ostao nemoćan za konačnih 2:2.

Levante će u sledećem kolu gostovati Real Madridu, dok će Valjadolid dočekati Huesku.