SMENJUJU SE NA PRVOM MESTU: Siti nastavio seriju pobeda, pa Pogba projektilom vratio Junajted na vrh! (VIDEO)

premijer liga, 1. kolo

Zbog učešća Sitija u završnici prošlosezonske Lige šampiona, ovaj duel prvog kola Premijer lige je odigran tek sada

Mančester siti je kao domaćin savladao Aston Vilu u zaostaloj utakmici 1. kola Premijer lige - 2:0 (0:0).

U prvom poluvremenu su oba tima imala solidne pirlike, vila možda i bolje, ali se mreže nisu zatresle.

U nastavku su "Građani" krenuli u jaču ofanzivu i prosto je bilo neverovatno kako iz određenih situacija nisu uspeli da stignu do vođstva.

Ipak, posle izgubljene lopte na sredini terena, gosti su kažnjeni u 79. minutu kada je šutem s ivice šesnaesterca Bernardo Silva savladao Martinesa. Asistent je bio Kevin de Brajne.

U finišu nova odlična prilika za domaće, ali je posle udarca glavom Aguera lopta pogodila u ruku Nila Tejlora pa je Siti dobio penal koji je realizovao kapiten Ilkaj Gundogan.

Mančester siti je posle debvete pobede u nizu u svim takmičenjima bio na kratko prvi na tabeli sa 38 bodova, a Aston Vila je posle trećeg meča bez pobede pala na 11. poziciju sa 26 bodova.

Gradski rival Sitija, Mančester junajted, vratio se na prvo mesto na tabeli pobedom na gostovanju Fulamu - 1:2 (1:1).

Ademola Lukmen je tim iz Londona doveo u vođstvo već u petom minutu. Izjednačio je Edinson Kavani posle velikog kiksa golmana domaćih u 21. minutu.

Pobedu "Crvenim đavolima" doneo je reprezentativac Francuske Pol Pogba odličnim šutem levom nogom u 65. minutu utakmice.

Aleksandar Mitrović je ušao u igru kod domaćih u 83. minutu, ali nije uspeo da spreči poraz.

Junajted je tako ponovo zaseo na vrh Premijer lige sa 40 bodova. Fulam je u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 12 bodova.