PET GOLOVA, PREOKRETI I PENALI NA MOLINOU: Vukovi ne mogu da pobede ni VBA! (VIDEO)

premijer liga, 19. kolo

Danas je na programu pet utakmica Premijer lige

Objavljeno: 16:02h

U prvoj utakmici 19. kola Premijer lige Vest Bromvič Albion je kao gost savladao Vulverhempton - 2:3 (2:1).

U vrlo neizvesnom meču viđena su dva preokreta. Vest Brom je poveo u osmom minutu golom Brazilca Mateusa Pereire nakon što je posle intervencije VAR-a dosuđen penal.

Vulvsi su u finišu prvog poluvremena uspeli i da izjednače, ali i povedu. Najpre je Fabio Silva bio strelac na asistenciju Vilija Bolija u 38. minutu, a potom se Boli sam upisao na semafor golom u 43. minutu.

"Vukovi" su bili bolji i u nastavku, ali nisu koristili izgledne prilike, a kazna je stigla u 52. minutu kada je Semi Ađaji glavom smestio loptu u gornji ugao gola Ruija Patrisija.

Samo nekoliko minuta kasnije, sudija Majkl Oliver je možda prestrogo dosudio novi penal za VBA. Iz VAR sobe nisu reagovali i Pereira je ponovo bio precizan za novi preokret.

Domaći su napadali, ali nisu uspevali da se još jednom vrate u meč i Vest Brom je stigao do velika tri boda u borbi za opstanak.

I dalje su pretposlednji, ali sada imaju 11 bodova. Vulvsi su tek na 14. mestu sa 19 osvojenih bodova.

Ovo je prva pobeda Vest Bromviča još od novembra i prva pod trenerskom palicom Sema Olardajsa koj ije tim preuzeo sredinom decembra.