BIVŠI ŠTOPER MLADOSTI POKRENUO INTER, MILAN NE DA TRON: Atalanta i Napoli demonstrirali moć, nula u srpskom derbiju

Serija A, 15. kolo

Osmu pobedu u nizu su upisali "neroazuri"

Objavljeno: 23:33h

Sezonu Intera može da spasi samo osvajanje "Skudeta" i tako se i ponašaju igrači i trener Antonio Konte, a na svojoj koži osećaju njihovi protivnici u Seriji A.

Na "Đuzepe Meaci" je nastradao slabašni Krotone 6:2 u 15. kolu šampionata, što je osma pobeda "neroazura" u nizu.

Gosti su došli da igraju fudbal i nadigravaju se sa "neroazurima", a to baš i nije bilo pametno, iako su u prvom poluvremenu dobrano ih namučili.

Nije dobro počelo za domaćina pošto je već u 12. minutu Zanelato iz uvežbane akcije kod kornera matirao Handanovića za 0:1.

Međutim, na scenu stupa tandem Lukaku - Martinez i za 11 minuta donosi preokret. Najpre je Lautaro pogodio na asistenciju Belgijanca, a potom i "naterao" Luku Maronea da zatrese sopstvenu mrežu.

Ali na poluvreme se otišlo sa 2:2 i to zbog gluposti Artura Vidala koji je skrivio penal, a siguran izvođač je bio srpski štoper, Vladimir Golemić, nekadašnji igrač lučanske Mladosti.

I to je bilo dovoljno da se još više ražesti Lautaro Martinez koji je blistao u drugih 45 minuta. U 57. minutu na asistenciju Brozovića donosi novo vođstvo Interu, koje u 64. minutu Lukaku duplira tako što je kao tenk prošao kroz odbranu Krotonea.

Argentinac kompletira svoj het-trik u 78. minutu, a konačan rezultat je postavio Hakimi u samom finišu utakmice.

Miloš Vulić je ušao u igru u 55. minutu.

Atalanta je u duelu dve ekipe koje forsiraju ofanzivni fudbal deklasirala Sasuolo sa čak 5:1.

Duvan Zapata je bio alfa i omega i postigao je dva pogotka uz jednu asistenciju.

Pored njega pogađali su i Pesina, Gosens i Murije, dok je počasni gol delo Vlada Kirikeša. Filip Đuričić nije igrao.

Siguran je bio i Napoli koji je pobedio Kaljari sa 4:1. Dva gola dao je Zjelinski, a pogađali su i Lozano i Insinje.

Žoao Pedro je dao jedini pogodak za Kaljari.

Roma je slavila sa 1:0 nad Sampdorijom, a junak je bio Edin Džeko koji je trijumf doneo u 72. minutu.

Torino je pobedio Parmu sa 3:0, dok je Verona bila bolja od Specije sa 1:0, a Lacio je odigrao 1:1 sa Đenovom.

Jedini meč bez golova odigrali su Fiorentina i Bolonja (0:0).

Za domaće su od prvog minuta igrali Dušan Vlahović i Nikola Milenković, dok je goste sa klupe predvodio Siniša Mihajlović.

Fudbaleri Milana su večeras u gostima pobedili Benevento 2:0 (1:0).

Poveo je Milan u 15. minutu golom Franka Kesiea iz penala, da bi prednost duplirao Rafael Leao u 49. minutu, prelepim golom.

Benevento je mogao da se vrati u meč u 61. minutu, ali je Đanluka Kaprari promašio penal.

"Rosoneri" su od 34. minuta igrao sa igračem manje, pošto je direktni crveni karton dobio Sandro Tonali.

Milan je prvi sa 37 poena, dok se Benevento sa 18 bodova nalazi na desetoj poziciji.

U narednom kolu, Milan će dočekati Juventus, dok će Benevento gostovati Kaljariju.

U poslednjem meču dana i ovog kola, upravo Juventus je kao domaćin savladao Udineze 4:1 (1:0).

Kristijano Ronaldo je postigao dva gola za Juve, vodeći u 31. minutu, a drugi u 70. Na taj način je prestigao slavnog Pelea po broju golova u zvaničnim utakmicama (758 iz 1035, Pele 757 iz 815).

Između toga, Federiko Kjeza je bio strelac u 49. minutu. I Aron Remzi postigao gol, ali je on poništen zbog igranja rukom, isto kao i gol de Paula za Udineze u prvom poluvremenu.

Gosti su ipak stigli do utešnog pogotka u 90. minutu preko Marvina Zegelara. U trećem minutu nadoknade, Paolo Dibala je postavio konačan rezultat.

"Stara dama" je peta sa 27 bodova i mečem manje, dok je tim iz Udina 13. sa 15 bodova i takođe utakmicom manje.

Serija A, 15, kolo:

Nedelja

Inter – Krotone 6:2 (Martines 20, 57, 78, Marone 31ag, Lukaku 64 – Zanelato 12, Golemić 36p)

Roma – Sampdorija 1:0 (Džeko 72)

Atalanta – Sasuolo 5:1 (Zapata 11, 49, Pesina 45, Gosens 57, Muriel 67 - Čiričeš 75)

Kaljari – Napoli 1:4 (Pedro 60 - Zjelinski 25, 62, Lozano 74, Insinje 86p)

Fiorentina – Bolonja 0:0

Đenoa – Lacio 1:1 (Destro 58 - Imobile 15p)

Specija – Verona 0:1 (Cakanji 75)

Parma – Torino 0:3 (Singo 8, Ico 88, Gojak 90+5)

Benevento – Milan 0:2 (Kesie 15p, Leao 49)

Juventus – Udineze 4:1 (Ronaldo 31, 70, Kjeza 49, Dibala 90+3 - Zegelar 90)