3 BODA ZA PALAS I LUKU! Spektakl u režiji Brajtona i Vulvsa, dominacija Arsenala!

premijer liga, 17. kolo

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su danas na domaćem terenu ekipu Šefild junajteda sa 2:0, u meču 17. kola Premijer lige.

Povela je ekipa iz Londona golom Džefrija Šulpa u četvrtom minutu meča, a konačan rezultat postavio je Ebreči Eze u šestom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Srpski fudbaler i kapiten Kristal Palasa Luka Milivojević zamenjen je u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena.

Palas na tabeli Premijer lige ima 22 boda i nalazi se na 12. mestu, dok je ekipa Šefilda i dalje bez pobede u prvenstvu i nalazi se na poslednjem mestu sa dva boda.

U sledećem kolu Kristal Palas gostuje Arsenalu, a Šefild junajted dočekuje Njukasl.

Fudbaleri Brajtona i Vulverhemptona odigrali su večeras nerešeno 3:3, u utakmici 17. kola Premijer lige.

Brajton je poveo u 13. minutu golom Arona Konolija, a gosti su posle toga postigli tri gola i preokrenuli. Izjednačio je Romen Sajs u 19. minutu, a Vulverhempton je poveo autogolom Dena Birna u 34. minutu. Dva gola prednosti doneo je Ruben Neves nakon što je bio precizan iz jedanaesterca u 44. minutu.

Brajton je smanjio u 46. minutu golom Memfisa Depaja iz jedanaesterca, a bod domaćima obezbedio je Luis Dank u 70. minutu.

Vulverhempton je u poslednje četiri utakmice osvojio dva boda i zauzima 12. mesto sa 22 boda. Brajton je nastavio niz bez pobede, a posle osmog remija je 17. na tabeli sa 14 bodova.

U poslednjem meču dana Arsenal je demonstrirao silu i pregazio VBA sa 4:0.

Strelci su bili Tirni u 23, Saka u 29. i Lakazet u 61. i 64. minutu.

Premijer liga, 17. kolo:

Totenhem – Lids 3:0 (2:0) Kejn 29p, Son 43, Aldervejl 50 Kristal Palas – Šefild junajted Šlup 4, Eze 45+7

Brajton – Vulverhempton 3:3 (1:3) Konoli 13, Mopaj 46 (p), Dank 70 – Sais 19, Burn 34 (ag), Neveš 44 (p) VBA – Arsenal 0:4 (0:2)

Tirni 23, Saka 29, Lakazet 61, 64

Petak: Everton – Vest Hem 0:1 (0:0) (Suček 86)

Mančester junajted – Aston Vila 2:1 (1:0) Marsijal 40, Fernandeš 61p – Traore 58

Nedelja: 15.15 Njukasl – Lester 17.30 Čelsi – Mančester siti

Ponedeljak: 21.00 Sautempton – Liverpul

Odloženo: Barnli – Fulam