SJAJNI DERBIJI NA BOKSING DEJ: Arsenal srušio Čelsi, 4 gola u meču Lestera i Junajteda, slavili Siti i Everton!

premijer liga, 15. kolo

Na "Boksing dej" se igra ukupno šest utakmica

Objavljeno: 22:57h

U prvoj utakmici 15. kola Premijer lige, na dan popularnog "Boksing deja", drugoplasirani Lester Siti i trećeplasirani Mančester junajted su odmerili snage u jednom od derbija dana i remizirali 2:2 (1:1).

Gosti su bolje počeli utakmicu i poveli u 23. minutu golom Markusa Rešforda na asistenciju Bruna Fernandeša. Tako se Englez iskupio za veliki promašaj već u drugom minutu meča.

Domaćin se brzo trgao i već u 31. minutu izhednačio odličnim golom Harvija Barnsa šutem sa oko 18 metara. De Hea je bio nemoćan.

U drugom poluvremenu opet su "Crveni đavoli" imali prvu pravu priliku. Rešford je izašao sam ispred Šmajhela koji je šakom desne ruke odbranio njegov šut.

Ipak, posle ulaska u igru u 75. minutu, Edinson Kavani sjajno proigrava Fernandeša, a Portugalac se upisuje u strelce u 79. minutu.

Ali, "Lisice" imaju Džejmija Vardija. On je uspeo da pobegne čuvarima u 85. minutu i uputi pomalo traljav udarac ka golu Junajteda, lopta je zakačila Aksela Tuanzebea i prevarila de Heu, za novo poravnanje i, kako se ispostavilo, konačan rezultat.

Lester je ostao drugi sa 28 bodova, a Mančester je treći sa 27 bodova i mečem manje.

U drugom velikom derbiju, Arsenal je nadigrao i pobedio gradskog rivala Čelsi u Londonu.

Domaćin je poveo iz penala koji je skrivio Ris Džejms, a sigurno izveo Aleksandr Lakazet u 34. minutu.

Deset minuta kasnije, "Tobdžije" su duplirale prednost odličnim golom iz slobodnog udarca Granita Džake koga mnogi navijači londonskog kluba nisu želeli da vide u startnoj postavi.

U 56. minutu, mladi Bukajo Saka je, verovatno nehotice, postigao vrlo lep gol za ubedljivih 3:0.

Moglo je biti i 4:0 - promašio je izglednu šansu Lakazet, Elneni pogodio prečku, a onda je stigla kazna.

Gol Temija Ejbrahama je priznat posle intervencije VAR-a, a sve je moglo da se zakuva u nadoknadi kada je Pablo Mari skrivio jedanaesterac za Čelsi.

Ipak, Bernd Leno je odbranio šut Žoržinja i Arsenal je prekinuo crni niz od sedam mečeva bez pobede u Premijer ligi i popeo se na 14. mesto sa 17 bodova.

Čelsi je šesti sa 25 osvojenih bodova.

Fulam Aleksandra Mitrovića je dočekao Sautempton i nije uspeo da pobedi (0:0) pa je ostao u zoni ispadanja.

Aleksandar Mitrović

Srbin je ušao u igru tek u 83. minutu i stigao da zapreti golmanu gostiju u nadoknadi vremena, ali nedovoljno da se izbori pobeda.

Fulam je ostao 18. sa samo 11 osvojenih bodova, a "Sveci" su sad osmi sa 25 bodova.

Aston Vila je kao domaćin ubedljivo savladala Kristal Palas iako je čitavo drugo poluvreme igrala sa igračem manje 3:0 (1:0).

Dva žuta kartona i isključenje zaradio je Tajron Mings u razmaku od samo šest minuta. Prvi u 39. zbog prigovora, a drugi u 45. zbog faula.

Domaćin je na Vila parku došao u vođstvo već u petom minutu golom bivšeg igrača Ajaksa i Liona, Bertrana Traorea.

Iako brojčano slabiji, klub iz Birminhema je postigao još dva gola u nastavku. Najpre Kortni Hoz u 66, pa Anvar El Gazi u 76. minutu.

Vila se tako popela na šesto mesto sa 25 bodova i dva meča manje od većine rivala. Palas je 13. sa 18 bodova.

A Mančester Siti je opravdao epitet favorita i savladao je Njukasl sa 2:0.

Ilkaj Gundogan je pogodio u 14. za 1:0, a konačan rezultat bio je delo Ferana Toresa u 55. minutu.

Everton je slavio u gostima nad Šefildom sa 1:0, a junak meča bio je Gilfi Sigurdson koji je zatresao mrežu u 80. minutu.

Premijer liga, 15. kolo:

Lester - Mančester junajted 2:2 (Barns 31, Tuanzebe 85ag - Rešford 23, Fernandeš 79)

Aston Vila - Kristal Palas 3:0 (Traore 5,

Fulam - Sautempton 0:0

Arsenal - Čelsi 3:1 (Lakazet 34p, Džaka 44, Saka 56 - Ejbraham 85)

Mančester Siti - Njukasl 2:0 (1:0)