Bilbao pred dolazak u Beograd prokockao trijumf na nestvaran način! (VIDEO)

primera 8. kolo

Baskijski klub imao je sva tri boda u džepu na utakmici protiv Deportiva, ali je na kraju osvojio samo jedan
Objavljeno: 23:16h

Neverovatno je šta su fudbaleri Atletik Bilbaa prokockali. Baskijska ekipa vodila je 2:0 na gostovanju protiv Deportiva iz Lakorunje u okviru osmog kola Primere sve do 80. minuta, ali je domaći tim ipak uspeo da izvuče bod. Bilbao je bio bolji u prvom poluvremenu, a do vođstva je u 30.minutu Bila je to lepa i prosta akcija, Balenzijaga je centrirao sa leve strane, a Viljams lepim volejom savladao Ernana Luksa. Igrao se 60. minut kada je Bilbao stigao i do drugog gola. Raul Garsija je proigrao iskusnog Aduriza, koji je rutinski plasirao loptu pored Luksa za, u tom trenutku velikih, 0:2. Šćepakadabra rešeta: Dva komada Srbina protiv Las Palmasa! (VIDEO) Ipak, usledio je furiozan finiš Deportiva. “Riazor” je povratio nadu u čudo u 80. minutu, nakon što je na asistenciju Huanfrana, Lukas Perez strašnim volejom iz okreta prikucao loptu u mrežu Baskijaca da bi minut pre isteka 90. minuta posle centaršuta Kartabije sa desne strane Aribas je šutirao glavom, lopta je pogodila Oskara De Markosa i prevarila Asijera Rizega za konačnih 2:2. Bilbao naredni meč u četvrtak, kada u okviru Lige Evrope gostuje Partizanu. Primera 8. kolo: Subota Real Madrid - Levante 3:0 (Marselo 27, Ronaldo 30, Hese 81) Eibar - Sevilja 1:1 (Baston 8 - Gameiro 71) Barselona - Rajo Valjekano 5:2 (Nejmar 21p, 31p, 69, 70, Suarez 77 - Guera 15, Hozabed 86) Valensija - Malaga 3:0 (Čarls 19 a.g., Gomeš 33, Pareho 88) Betis - Espanjol 1:3 (Renelja 89 - Roko 4, Kaisedo 51, Sančez 55) Nedelja Viljareal - Selta Vigo 1:2 (Suarez 67 - Oreljana 41, Nolito 90) Real Sosijedad - Atletiko Madrid 0:2 (Grizman 9, Fereira 91) Hetafe - Las Palmas 4:0 (Rodrigez 3, Sarabia 11, Šćepović 86, 93) Deportivo La Korunja - Atletiko Bilbao 2:2 (Perez 80, Aribas 89 - Vilijams 30, Aduriz 60)