ŽERVINJO KAO U NAJBOLJIM DANIMA VADI PARMU SA DNA: Torino ne može da pobedi, pa to ti je! (VIDEO)

serija a, 9. kolo

Đenova bez pobede osam kola

Torino i Sampdorija su remizirali 2:2 u pretposlednjoj utakmici 9. kola Serije A. Kolo su zatvorili Đenova i Parrma - gost je slavio sa 2:1.

Torino - Sampdorija 2:2

U uzbudljivoj utakmici na Olimpijskom stadionu u Torinu, domaći tim je poveo preko najboljeg strelca Andree Belotija u 25. minutu. Italijanu je to bio sedmi gol ove sezone.

U drugom poluvremenu, Samp je stigao do preokreta golovima Antonia Kandreve u 54. i Fabia Kvaljarele u 63. minutu utakmice.

Ipak, "Bikovi" su izbegli poraz pošto je Sualiho Meite zatresao mrežu gostiju u 77. minutu.

Torino je posle ove utakmice i dalje u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 6 bodova, dok je Sampdorija 11. sa isto toliko bodova.

Đenova - Parma

Đenova je odigrala i osmi meč bez trijumfa u Seriji A. Sa druge strane, Parma je prekinula niz od pet utakmica bez pobede u najjačem italijanskom rangu.

Žervinjo je bio junak trijumfa "Krstaša" sa dva gola na početku oba poluvremena. Prvi je postigao u 10. a u drugi u 47. minutu.

Šomurodov je vratio nadu domaćima golom u 50. minutu, ali Đenovljani nisu mogli makar do boda.

Đenova je pretposlednja sa samo pet bodova, a Parma je sada 16. sa devet prikupljenih bodova.