FULAM POBEDIO LESTER I SKINUO PROKLETSTVO BELE TAČKE: Vila ostala bez boda zbog nosa u ofsajdu, ali to je VAR!

Premijer liga, 10. kolo

Ekipa iz Londona je upisala tek drugi trijumf u sezoni. Tragičar Aston Vile je bio Oli Votkins

Konačno je Fulam upisao pobedu u Premijer ligi i to ni manje ni više nego protiv Lestera 2:1 koji ove sezone igra sjajno i nalazi se u samom vrhu tabele.

Posle dva uzastopna poraza "kolibari" su zabeležili tek drugu pobedu ove sezone i to sa Aleksandrom Mitrovićem na klupi.

Uz to su i skinuli prokletstvo "bele tačke" i postiglo gol iz penala nakon što su promašili 3 uzastopna.

Ademola Lukman je doveo u prednost ekipu iz Londona u 30. minutu posle odlično izvedenog kontranapada.

Osam minuta kasnije Kavalijero je duplirao vođstvo posle najstrože kazne koju je skrivio Kristijan Fuhs prekršajem u svom šesnaestercu nad Ridom.

Dramu u finišu je doneo Barns kada je smanjio na 1:2, zbog čega su "lisice" počele da opsedaju gol gostiju, imale su i nekoliko dobrih šansi, ali ih nisu iskoristili.

Mitrović je meč počeo na klupi i ušao je u igru u 88. minutu.

Fulam je tako izašao iz opasne zone, dok je Lester prekinuo seriju od tri uzastopna trijumfa.

U poslednjem meču kola Vest Hem je uspeo da pobedi Aston Vilu 2:1 i to zahvaljujući VAR tehnologiji.

"Čekićari" su stigli do prednosti već u 120. sekundi preko Anđela Ogbone, ali je u 25. minutu fenomenalni Džek Griliš postigao isto tako fenomenalan pogodak za izjednačenje.

Kao što su dali gol u drugom minutu prvog, tako su dali gol već u prvom minutu drugog poluvremena domaći i to preko Bovena koga je u glavu "pogodio" Benrama.

I onda na scenu stupa tragičar utakmice Oli Votkins koji je najpre promašio penal u 74. minutu, da bi mu u 91. minutu bio poništen pogodak od strane VAR tehnologije jer je utvrđeno da je za nekoliko centimetara bio u ofsajdu, takoreći nosem.

Premijer liga, 10. kolo:

Petak

Kristal Palas – Njukasl 1:0

Subota

Brajton – Liverpul 1:1 Mančester S - Barnli 5:0 Everton – Lids 0:1

Nedelja

Sautempton – Mančester junajted 2:3 Čelsi – Totenhem 0:0 Arsenal – Vulverhempton 1:2