Da li ste ikada čuli za Leganes? E pa ovaj član Primere je već u prvom kolu ispisao istoriju! (VIDEO)

KAKAV POČETAK

Fudbaleri Leganesa pobedom su počeli svoju debitantsku sezonu u najjačem rangu španskog fudbala, La Ligi.

Leganes je u gostima sa 1:0 pobedio Seltu, a strelac jedinog pogotka bio je Viktor Dijas u 74. minutu.

Gosti su do gola stigli posle dobre akcije nakon kornera s leve strane. Najviši u skoku na ivici kaznenog prostora bio je Darvin Maćis, koji je prosledio do Dijasa, koji je prevario golmana Serhija Alvaresa.

Iako je Selta imala više od 60 odsto poseda lopte i 10 udaraca ka golu rivala, samo je jednom ozbiljno uspela da ugrozi gol Žona Serantesa, ali je Jago Aspas početkom drugog poluvremena bio za malo neprecizan.

Leganes će u narednom kolu dočekati Atletiko Madrid, dok će Selta gostovati Real Madridu.