UDINEZE BEZ POLA TIMA RASKOMADAO LACIO NASRED OLIMPIKA: Napoli deklasirao Romu za Maradonu!

Serija A, 9. kolo

"Nebeskoplavi" su priredili neprijatno iznenađenje svojim navijačima

Lacio je doživeo debakl na svom "Olimpiku" protiv desetkovanog Udinezea 3:1.

"Zebre" iz Udina odnele su iz Rima sva tri boda apsolutno zasluženo, jer su svih 90 minuta bile bolji tim na terenu, dok domaćin nije zaslužio ni remi.

Već na poluvremenu su imali gosti prednost 2:0 golovima Arslana i Puzeta, a kada je u 71. minutu pogodio i Forestije pitanje pobednika bilo je rešeno.

Poraz "nebeskoplavih" je ublažio s penala Ćiro Imobile.

Naš Sergej Milinković Savić koji se oporavio od koronavirusa ovaj meč je gledao s klupe.

udbaleri Milana pobedili su danas na svom terenu Fjorentinu sa 2:0, u utakmici devetog kola italijanskog prvenstva.

Milanski tim poveo je u 17. minutu golom Alesija Romanjolija, a konačan rezultat postavio je Frank Kesi u 28. minutu iz penala.

Milan je mogao i ubedljivije da pobedi, ali je Kesi u 40. minutu promašio penal.

Posle sedme pobede u prvenstvu, Milan je prvi na tabeli sa 23 boda.

Fjorentina je u poslednje četiri utakmice bez pobede, a posle petog poraza zauzima 16. mesto na tabeli sa osam bodova.

Fudbaleri Bolonje pobedili su Krotone sa 1:0.

Jedini gol postigao je Roberto Sorijano u drugom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena.

Bolonja ima četiri pobede i 10. je na tabeli sa 12 bodova.

Krotone je i dalje jedina ekipa bez pobede u Seriji A i poslednji je na tabeli sa dva boda.

Fudbaleri Kaljarija i Specije su večeras odigrali nerešeno 2:2, u devetom kolu italijanske Serije A.

Povela je Specija golom Emanuela Djazija u 36. minutu.

Preokret Kaljariju su doneli Žoao Pedro u 52. i Leonardo Pavoleti u 58. minutu.

Konačan rezultat je postavio Nzola Mbala golom iz penala u trećem minutu sudijske nadoknade.

Kaljari se nalazi na 11. mestu sa 11 bodova, dok je Specija osvojila deset i nalazi se na 14. mestu.

U narednom kolu, Kaljari će gostovati Veroni, dok će Speciji dočekati Lacio.

Fudbaleri Napolija su večeras kao domaćini pobedili Romu 4:0, u devetom kolu italijanske Serije A.

Golove za Napoli su postigli Lorenco Insinja u 31, Fabian Ruis u 65, Dris Mertens u 81. i Mateo Politano u 87. minutu.

Obe ekipe su osvojilie po 17 bodova i dele peto mesto na tabeli.

U narednom kolu, Napoli će gostovati Krotoneu, dok će Roma dočekati Sasulo.

Serija A, 9. kolo:

Lacio – Udineze 1:3 (0:2) Imobile 74p – Arslan 18, Puzeto 45+3, Forestijeri 71 Milan – Fiorentina 2:0 (2:0) Romanjoli 17, Kesi 28p Bolonja – Krotone 1:0 (1:0) Sorijano 45+2

Ponedeljak: 18.30 Torino – Sampdorija 20.45 Đenoa – Parma

Subota: Sasuolo – Inter 0:3 (0:2) Sančes 4, Kirikeš 14ag, Galjardini 60 Benevento – Juventus 1:1 (1:1) Leticija 45+3 – Morata 21 Atalanta – Verona 0:2 (0:0) Veloso 62p, Zakanji 83