IZNENAĐENJE! Benevento odneo sva tri boda iz Firence! Sasuolo prvi!

serija a, 8. kolo

Fudbaleri Beneventa pobedili su danas na gostujućem terenu Fiorentina sa 1:0, u utakmici osmog kola italijanskog prvenstva.

Jedini gol postigao je Rikardo Importa u 52. minutu.

Benevento je prekinuo niz poraza i posle treće pobede u ligi zauzima 13. mesto na tabeli sa devet bodova.

Fiorentina je u poslednje tri utakmice bez pobede, a posle četvrtog poraza je 14. na tabeli sa osam bodova.

Fudbaleri Sasuola pobedili su večeras na gostujućem terenu Veronu sa 2:0, u utakmici osmog kola italijanskog prvenstva i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Sasuolo je poveo u 42. minutu golom Žeremija Boge, a pobedu je obezbedio Domeniko Berardi u 76. minutu. Boga i Berardi su asistirali jedan drugome kod golova.

Sasuolo je uz Milan jedina neporažena ekipa u Seriji A. Sasuolo je prvi sa 18 bodova, a Milan ima bod manje, ali i utakmicu manje, pošto večeras igra derbi protiv Napolija. Verona je deveta sa 12 bodova.

Fudbaleri Rome pobedili su na svom terenu Parmu sa 3:0 i popeli se na treće mesto na tabeli.

Dvostruki strelac bio je Henrih Mhitarjan, koji je golove postigao u 32. i 40. minutu. Gol na Olimpijskom stadionu u Rimu postigao je i Borha Majoral u 28. minutu.

Posle pete prvenstvene pobede Roma je treća sa 17 bodova, dok je Parma, koja je pretrpela četvrti poraz, 16. sa šest bodova.

Fudbaleri Intera pobedili su kao domaćini Torino sa 4:2.

Torino je poveo sa 2:0, golovima Simonea Zaze u drugom minutu nadoknade vemena i Kristijana Ansladija u 62. minutu, a zatim je Inter u poslednjih pola sata postigao četiri pogotka.

Aleksis Sančes bio je strelac u 64. minutu, a zatim je preokret doneo Romelu Lukaku, golovima u 67. minutu i 84. minutu iz penala. Pobedu je obezbedio Lautaro Martines pogotkom u 90. minutu.

Inter ima četiri pobede i 15 bodova na petom mestu na tabeli, a Torino zauzima 18. mesto sa pet bodova.

Bolonja je kao gost pobedila Sampdoriju sa 2:1.

Sampdorija je povela golom Mortena Torsbija u sedmom minutu, a izjednačio je Vasko Redžini, autogolom u 44. minutu. Pobedu ekipi srpskog trenera Siniše Mihajlovića doneo je Rikardo Orsolini golom u 52. minutu.

Bolonja sada ima tri pobede i devet bodova na 12. mestu na tabeli. Sampdorija ima bod više na 10. mestu.

Kasnije igraju Udineze - Djenova i Napoli - Milan.