Istorijski uspeh za jermenski fudbal, Mađari odigrali za Srbe i Ligu A, Italija savladala Bosnu, Slovenija slavi!

liga nacija

Veliki uspeh

Objavljeno: 23:34h

Fudbaleri Jermenije su se danas plasirali u Diviziju B Lige nacije, nakon što su pobedili direktnog konkurenta Severnu Makedoniju 1:0.

Jermenija je zauzela prvo mesto u Grupi dva, sa 11 bodova, dok je Severna Makedonija na drugom mestu sa devet poena.

U drugom meču ove grupe, Gruzija i Estonija su odigrali nerešeno 0:0.

Gruzija je nakon poslednjeg kola treća u grupi sa sedam bodova, dok je Estonija zauzela poslednje mesto sa tri poena.

Estonija će se u sledećem ciklusu Lige nacija takmičiti u Diviziji D.

Fudbalska reprezentacija Albanije plasirala se danas u viši rang Lige nacija.

Albanija će u narednom izdanju igrati Ligu B, pošto je danas u direktnom duelu poslednjeg kola Lige C pobedila Belorusiju.

Rezultat utakmice Grupe četiri Lige C u Tirani je bio 3:2 za Albaniju.

Belorusiji je za prvo mesto bio potreban bar nerešen rezultat.

Iz Grupe četiri u Ligu D ispao je Kazahstan, koji je kao domaćin izgubio sa 2:1 od Litvanije i zauzeo poslednje mesto na tabeli.

Mađari su na domaćem terenu pobedili Tursku rezultatom 2:0, u poslednjem kolu Grupe 3 Lige B Lige nacija.

Mađarska će naredne sezone igrati u Ligi A Lige nacija, dok je Turska završila sa istim brojem bodova kao i Srbija, ali uz lošiji međusobni susret.

"Orlovi" će zbog toga, ali i "gaženja" Rusije na "Marakani", i naredne sezone igrati u Ligi B.

Posle nezanimljivih 45 minuta na Puškaš areni, u drugom poluvremenu viđeno je mnogo više uzbuđenja, prvo u 57. minutu.

Tada je David Siger natrčao na odbijenu loptu i doneo prednost svojoj ekipi.

Mađarska je nastavila da napada i posle postignutog gola, ali je Turska vrlo lako mogla do gola preko Hakana Čalhanolua u 73. minutu.

Gosti nikako nisu mogli do spasonosnoj izjednačenja, pa je usledila kazna. Varga je u 95. minutu stavio "tačku na i".

Fudbaleri Italije plasirali su se večeras u plejof Lige nacija, nakon što je u gostima pobedila Bosnu i Hercegovinu 2:0.

Italija je zauzela prvo mesto u Grupi jedan sa 12 poena, dok je Bosna i Hercegovina zauzela poslednje mesto sa dva boda, i tako ispala u Diviziju B.

Golove za Italiju su postigli Andrea Beloti u 27. i Domeniko Berardi u 68. minutu.

U drugom meču u grupi, Holandija je u gostima pobedila Poljsku 2:1.

Holandija je zauzela drugo mesto u grupi sa 11 poena, dok je Poljska treća sa sedam bodova.

Fudbaleri Belgije plasirali su se u plejof Divizije A Lige nacija, nako što su večeras kao domaćini pobedili Dansku 4:2.

Golove za Belgiju su postigli Juri Tilemans u 3. i Romelu Lukaku u 57. i 69. i Kevin de Brujne u 87. minutu, dok su za Dansku golove dali Jonas Vind u 17. minutu i Naser Čadli autogol u 86. minutu. ; Belgija je u Grupi dva zauzela prvo mesto sa 15 bodova, dok je Danska druga sa 10 poena. ; U drugom meču grupe, Engleska je kao domaćin pobedila Island 4:0.

Strelci su bili ; Deklan Rajs u 20, Mejson Maunt u 24. i Fil Foden u 80. i 84. minutu.

Engleska je treća u grupi sa 10 poena, dok Island nije osvojio niti jedan bod.

Island će sledeću Ligu nacija igrati u Diviziji B.

Fudbaleri Slovenije su se večeras plasirali u Diviziju B Lige nacija, nagon što su u Atini protiv Grčke odigrali nerešeno 0:0.

Slovenija je zauzela prvo mesto u grupi sa 14 poena, dok je Grčka druga sa 10 bodova.

U drugom meču Grupe tri, Kosovo je kao domaćin pobedilo Moldaviju 1:0.

Kosovo je zauzelo treće mesto u grupi sa pet bodova, dok je Moldavija osvojila jedan bod i tako zauzela poslednje mesto i ispala u Diviziju D.

Fudbaleri Austrije su se plasirali večeras u Diviziju A Lige nacija, odigravši nerešeno sa Norveškom 1:1.

Norveška je povela golom Gajasa Zahida u 61, da bi Austrija izjednačila golom Adriana Grbića u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Austrija je tako zauzela prvo mesto u Grupi jedan sa 13 poena, dok je Norveška druga sa 10 bodova.

U drugom meču u grupi, Severna Irska i Rumunija su takodje remizirali 1:1.

Rumunija je treća u grupi sa pet poena, dok je Severna Irska osvojila samo dva boda i tako zauzela poslednje mesto i ispala u Diviziju C.