RAČIĆEV MEČ KARIJERE U PONIŽAVANJU REALA: Prva pobeda za Valjadolid, Sosijedad nezaustavljiv!

primera, 9. kolo

Real Sosijedad je vezao pet pobeda i zauzima prvo mesto na tabeli sa 20 bodova

Objavljeno: 23:05h

Fudbaleri Viljareala pobedili su danas Hetafe sa 3:1, u devetom kolu španskog prvenstva.

Viljareal je sada prvi na tabeli sa 18 bodova.

Viljareal je vodio od 11. minuta golom Paka Alkasera, a u 16. je izjednačio Mauro Arambar.

Novu prednost gostima u 17. minutu je doneo Manuel Trigueros, a konačan rezultat u 62. je postavio Djerard Moreno.

Hetafe, za koji je celu utakmicu igrao Nemanja Maksimović, deveti je na tabeli sa 11 bodova.

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su danas Granadu sa 2:0, u devetom kolu španskog prvenstva.

Real Sosijedad je vezao pet pobeda i zauzima prvo mesto na tabeli sa 20 bodova.

Granada je peta sa 14 bodova, ali iz osam utakmica.

Strelci u San Sebastijanu bili su Naćo Monreal u 22. i Mikel Ojarzabal iz penala u 27. minutu.

Vilijan Žoze je u 54. minutu promašio penal, a Real Sosijedad je utakmicu završio sa igračem manje, zbog isključenja u 88. Robina Le Normana.

Fudbaleri Valjadolida pobedili su večeras kao domaćini Atletik Bilbao 2:1, u devetom kolu španske La Lige.

Golove za Valjadolid su postigli Fabian Oreljana iz penala u 19. i Markos Andre u 48. minutu.

Strelac za Bilbao je bio Injaki Vilijams iz penala u 86. minutu.

Nakon devet kola Valjadolid ima šest bodova i zauzima 19. mesto, dok je Atletik Bilbao sa devet poena na 15. mestu nakon osam mečeva.

U narednom kolu Valjadolid će gostovati Granadi, dok će Atletik Bilbao dočekati Betis.

U istom terminu, Levante i Alaves su odigrali nerešeno 1:1.

Poveo je Alaves u četvrtom minutu golom Lukasa Pereza, da bi izjednačenje Levanteu doneo Hose Morales u 51. minutu.

Alaves je igrao sa igračem manje od 34. minuta, nakon što je Edgar Mendes dobio drugi žuti karton.

Alaves se nalazi 13. mestu sa devet bodova, dok je Levante osvojio šest bodova i zauzima 18. poziciju nakon osam odigranih mečeva.

U narednom kolu, Levante će dočekati Elče, dok će Alaves ugostiti Valensiju.

Ništa nije slutilo da će Real doživeti težak poraz od Valensije. Real je veoma dobro otvorio meč i poveo sa 1:0 u 23. minuti kada je Benzema dao gol nakon asistencije Marsela.

Međutim, Valensija je potom stigla do preokreta i neverovatne pobjede. Domaći su poravnali na 1:1 u 35. minuti kada je sudija svirao penal, a Soler je s bele tačke pogodio mrežu gostiju.

U samom finišu prvog dijela domaći su došli do preokreta kada je neverovatan autogol postigao Varan.

Iako se u nastavku meča očekivala ofanziva Reala na kraju smo videli još dva gola u mrežu Kraljeva. Sudija Manzano će ostati upamćen kao prvi koji je svirao čak tri penala protiv Real Madrida.

Manzano je u 54. minuti ponovo svirao penal za domaće, a po drugi put na meču Soler je bio siguran i pogodio je za 3:1.

Samo deset minuta kasnije ponovo sporna situacija. Ramos je igrao rukom, a nakon što je Manzano pogledao snimak svirao je i treći penal za Valenciju. Soler je ponovo uzeo loptu i došao do het trika golovima iz penala, te je postavio konačnih 4:1.

Real je ostao četvrti sa 16 bodova, dok je Valensija sada deveta sa pet bodova manje.