MESI SRUŠIO JUVENTUS BEZ RONALDA: Dembele zaplesao, Junajted slomio krila Lajpcigu!

LIGA ŠAMPIONA

Veoma zanimljivo veče u Ligi šampiona

Objavljeno: 23:23h

Izdigla se Barselona nakon poraza u El Klasiku, pošto je u drugom kolu Lige šampiona porazila Juventus u Torinu, rezultatom 2:0.

Arhitekte velike pobede Katalonaca bili su Lionel Mesi i Osman Dembele, koji su bili strelci za ekipu Ronalda Kumana.

Dembele je postigao gol u 14. minutu, za prednost Barselone. On je šutirao sa 17 metara, lopta je zakačila Frederika Kijezu, promenila pravac i preletela nemoćnog golmana Juventusa.

Juventus je od 85. minuta igrao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Merih Demirel.

Konačan rezultat je postavio Lionel Mesi iz penala u prvom minutu sudijske nadoknade. U drugom meču Grupe G, Ferencvaroš i Dinamo Kijev su odigrali nerešeno 2:2.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras na svom terenu Lajpcig sa 3:0, u utakmici drugog kola Grupe H Lige šampiona.

Junajted je upisao i drugu pobedu, dok je Lajpcig pretrpeo prvi poraz.

Trostruki strelac za Junajted bio je Markus Rašford, u 76, 78. i 92. minutu, a u strelce su se upisali i Mejson Grinvud u 21. i Entoni Marsijal u 87. minutu iz penala.

U istoj grupi, fudbaleri Pari Sen Žermena su ranije danas pobedili Bašakšehir sa 2:0.