PADE EVERTON: Sveci stigli do velika tri boda! Vulvsi i Njukasl podelili bodove, Vardi ugasio Arsenal!

premijer liga, 6. kolo

Nema nepobedivih!

Fudbaleri Sautemptona pobedili su danas na svom terenu Everton sa 2:0, u utakmici šestog kola Premijer lige.

Sautempton je poveo u 27. minutu golom Džjmsa Vorda-Prouza, a konačan rezultat postavio je Če Adams u pogotkom u 35. minutu.

Everton je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je Luka Dinj u 72. minutu dobio crveni karton.

Everton je pretrpeo prvi poraz u ligi ove sezone, a u poslednje dve utakmice nema pobedu. Ekipa Karla Ančelotija je prva na tabeli sa 13 bodova, koliko ima i aktuelni šampion Liverpul. Aston Vila je treća sa bodom manje, ali i utakmicom manje.

Sautempton je ostvario treću pobedu i peti je na tabeli sa 10 bodova.

Kasnije igraju Vulverhempton - Njukasl i Arsenal - Lester.

Fudbaleri Vulverhemptona i Njukasla odigrali su večeras nerešeno 1:1, u utakmici šestog kola Premijer lige.

Golova na ovom meču nije bilo sve do 80. minuta kada je Raul Himines doneo prednost domaćem timu, da bi Džejkob Marfi u 89. minutu izjednačio na 1:1.

Vulvsi su trenutno sedmi na tabeli sa deset bodova, dok je Njukasl na 14. poziciji sa dva boda manje.

Fudbaleri Vulverhemptona će u narednom kolu dočekati Kristal Palas, dok će Njukasl ugostiti Everton.

A u poslednjem meču dana Lester je usred Londona savladao Arsenal sa 1:0.

Strelac je bio Džejmi Vardi u 80. minutu posle sjajne akcije. Tilmenas je briljantno proigrao Džengiza Undera koji je sa golom spojio velikog Engleza.

Premijer liga, 6. kolo:

Sautempton – Everton 2:0 (2:0) Vord-Prauz 27, Adams 34 Vulverhempton – Njukasl 1:1 Arsenal – Lester 0:1

Vardi 80

Ponedeljak: 18.30 Brajton – VBA 21.00 Barnli – Totenhem

Petak: Aston Vila – Lids 0:3 (0:0) Bamford 55, 67, 74

Subota: Vest Hem – M. Siti 1:1 (1:0) Antonio 18 – Foden 51 Fulam – Kristal Palas 1:2 (0:1) Kerni 90+5 – Ridevald 8, Zaha 64 M. Junajted – Čelsi 0:0 Liverpul – Š. Junajted 2:1 (1:1) Firmino 41, Žota 65 – Berge 13