GVARDIOLA BI S GLAVE ČUPAO KOSU DA JE IMA: Novi VAR skandali, Liverpul preokrenuo, "x" na meču Junajteda i Čelsija

Premijer liga, 7. kolo

"Građani" sve više posrću u domaćem šampionatu

Objavljeno: 23:48h

Mančester Siti nastavlja da posrće u Premijer ligi i jasno je sada i vrapcima na grani da u ekipi Pepa Gvardiole mnogo štošta ne funkcioniše. Nova ekipa koja je otkinula bod "građanima" je Vest Hem s kojim su odigrali nerešeno 1:1.

Vođstvo "čekićarima" je doneo Majkl Antonio u 18. minutu, fantastičnim golom iz okreta u stilu najvećih majstora fudbala da bi, isostaviće se, konačan rezultat postavio Foden na početku drugog poluvremena, u 51. minutu.

Kada su gosti izjednačili činilo se da bi vrlo lako mogli i do preokreta da stignu, međutim, završni pas im je falio. De Brujne je pokušavao da probudi svoju ekipu i sam pokušavao, a u samom finišu najbolju šansu propustio je Rahim Sterling, kada mu je Fabijanski sjajno odbranio udarac iz situacije "1 na 1".

U nadoknadi je i Marez imao priliku, ali je poljski golman dobro pokrio prvi ugao i uz malo sreće zaustavio Alžirca.

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su danas Fulam sa 2:1, u šestom kolu Premijer lige.

Strelci na stadionu Fulama su bili Ridevald u osmom i Vilfred Zaha u 64. minutu.

Gol za domaćina dao je Tom Karni u nadoknadi.

Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović igrao je celu utakmicu za Fulam, a Luka Milivojević za Kristal Palas.

Palas je prekinuo niz od tri utakmice bez pobede i sada sa 10 bodova zauzima peto mesto.

Fulam ima jedan bod i poslednji je na tabeli.

Fudbaleri Mančester junajteda i Čelsija odigrali su večeras nerešeno 0:0, u utakmici šestog kola Premijer lige.

Čelsi je trenutno šesti na tabeli sa devet bodova, dok je Junajted na 15. poziciji sa dva boda manje, ali i utakmicom manje.

Ekipa Junajteda je na ovom derbiju imala bolje prilike, ali je sjajan na golu Čelsija bio Eduardo Mendi.

Mendi je u prvom poluvremenu zaustavio udarac Markusa Rašforda u 35. minutu, kao i Huana Mate nešto kasnije, a istakao se i u finišu meča kada je ponovo odbranio šut Rašforda.

Fudbaleri Čelsija u narednom kolu gostuju Barnliju, dok će Junajted u još jednom derbiju dočekati Arsenal.

Meč je obeležila i situacija u kojoj je Megvajer davio Aspilikuetu, ali VAR i sudije su ponovo zakazali.

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu Šefild junajted sa 2:1, u utakmici šestog kola Premijer lige.

Šefild je poveo u 12. minutu golom Sandera Bergea sa penala, ali je šampion Engleske u nastavku preokrenuo rezultat. Prvo je na 1:1 izjednačio Roberto Firmino, a pobedu ekipi Jirgena Klopa doneo je Dijogo Žota u 64. minutu.

Nekoliko minuta pre pogotka Žote, mrežu Šefilda zatresao je i Mohamed Salah, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

"Crveni" su, posle dva meča bez pobede, upisali četvrti trjumf u sezoni i sa 13 bodova trenutno zauzimaju drugo mesto na tabeli. Na drugoj strani, Šefild je i dalje bez pobede i pretposlednji je na tabeli sa samo jednim osvojenim bodom.

Fudbaleri Liverpula u narednom kolu dočekuju Vest Hem, a Šefild ekipu Mančester sitija.