ZLATAN JE ŠEF SERIJE A: Milanovo slavlje u velikom derbiju, Napoli uništio Atalantu!

serija a, 4. kolo

Mirno li spavaš, Juventuse?

Fudbaleri Milana pobedili su danas kao gosti u velikom milanskom derbiju Inter sa 2:1, u utakmici četvrtog kola Serije A.

Milan je poveo u 12. minutu golom Zlatana Ibrahimovića. Prethodno je dosudjen penal posle starta Aleksandra Kolarova na Ibrahimoviću, švedski fudbaler je izveo penal, odbranio mu je golman Samir Handanović, ali je Ibrahimović bio najbrži odbijenoj lopti i poslao je u mrežu.

Ibrahimović je zatim u 16. minutu udvostručio prednost, posle dodavanja Rafaela Leaoa.

Inter je smanjio zaostatak u 26. minutu golom Romelua Lukakua, a i pored toga što je ekipa imala nekoliko prilika za izjednačenje, rezultat se do kraja nije promenio. Dobre prilike promašili su Lukaku, Lautaro Martines i Ašraf Hakimi.

Posle pobede u velikom derbiju Milan je prvi na tabeli sa sva četiri trijumfa i 12 bodova, a Inter, koji je bez pobede u poslednje dve utakmice, zauzima šesto mesto sa sedam bodova.

Napoli je u susretu 4. kola italijanske Serije A deklasirao Atalantu s 4:1.

Oje ekipe su dobro otvorile prvenstvo i najavile borbu za sami vrh, no prema danas prikazanom - Napolitanci zaista imaju pravo da veruju da mogu da izazovu Juventus u trci za titulu.

Uspeli su s četiri gola za nepunih 45 minuta deklasirati goste iz Bergama, a strijelci su bili Lozano (2), Politano i Osimhen.

Jedini gol za Atalantu postigao je Lamers u 69. minutu.

Atalanta pada na drugo mesto s devet bodova, toliko ima i vodeći Milan uz meč manje, a treći je Napoli sa osam osvojenih bodova.