SKANDAL KAKAV SE NE PAMTI: Fudbaler HSV-a upao na tribinu i davio navijača!
Fudbaler Dinama upao na tribinu i davio navijača, Foto: Printscreen/Twitter

neverica

Objavljeno: 22:10h

Fudbaleri Dinama iz Drezdena plasirali su se u drugo kolo Kupa Nemačke pošto su večeras pobedili Hamburg sa 4:1 pred nešto više od 10.000 navijača.

Ipak, meč je obeležio jedan skandal.

Naime, štoper gostujućeg tima Toni Lajstner je preskočio ogradu i posle uvreda sa tribina davio jednog navijača.

On je inače dete Dinama.

Dinamo je poveo u trećem minutu golom Janika Štarka, prednost je udvostručio Robin Beker u 16. minutu, a treći gol postigao je Kristof Daferner u 56. Jedini gol za Hamburg postigao je Amadu Onana u 89, a konačan rezultat postavio je Sebastijan Maj u četvrtom minutu nadoknade vremena iz jedanaesterca.

Utakmica je odigrana pred 10.053 navijača u Drezdenu, što je najveća poseta u nemačkom fudbalu otkako su u martu uvedena ograničenja zbog korona virusa.

Dinamo Drezden je prošle sezone ispao iz druge lige, nakon što je ekipa morala u karantin zbog brojnih zaraženih fudbalera i nije mogla da nastavi takmičenje. Klub je tada bio na začelju tabele i nije ni imao priliku da se bori za opstanak.

Hamburg nije uspeo da se vrati u Bundesligu i ostaće i ove sezone u drugoj ligi.