DOĐE I DAN KAD JE VOJVODINA IZGUBILA: Javor nadigrao Novosađane! Mladost preokretom do nova tri boda!

Superliga sRBIJE, 7. KOLO

Prvi poraz u prvenstvu za ekipu Nenada Lalatovića

Fudbaleri Javora pobedili su na svom terenu u Ivanjici Vojvodinu 2:0, u utakmici 7. kola Superlige Srbije i naneli joj prvi poraz u prvenstvu.

Javor je poveo u 33. minutu golom Nedeljka Piščevića, a prednost je udvostručio Luka Luković pogotkom u 61. minutu. Jedini gol za Vojvodinu postigao je Petar Bojić u šestom minutu nadoknade vremena.

Ekipa iz Ivanjice ostvarila je četvrtu pobedu u sezoni i zauzima osmo mesto na tabeli sa 12 bodova, dok je Vojvodina sedma sa dva boda više.

Fudbaleri Mladosti pobedili su u Lučanima Bačku sa 2:1 i popeli se na peto mesto na tabeli.

Bačka je povela golom Miloša Zličića u 17. minutu, a 10 minuta kasnije izjednačio je Miloš Šatara. Pobedu domaćima doneo je Milan Bojović golom iz penala u 88. minutu.

Mladost je posle pete pobede peta na tabeli sa 15 bodova, koliko imaju i trećeplasirani Partizan i četvrtoplasirani Radnički iz Niša.

Napredak i Zlatibor odigrali su u Kruševcu nerešeno 1:1, dok je remijem 0:0 završen duel u Novom Sadu između Proletera i Mačve.